Sparsi s pola koša razlike slavili u derbiju na Pecari

Košarkaši Širokog izgubili su od sarajevskog Sparsa rezultatom 70:71 u derbiju drugog kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u subotu na Pecari.

Prvi okršaj ovih dvaju klubova u novoj sezoni donio je sličnu predstavu koju su ljubitelji loptanja pod obručem gledali cijele prošle sezone. Bila je to tvrda utakmica s dosta agresivnosti i trke u kojoj su ovoga puta slavili Sparsi.

Široki je nešto ozbiljnije ušao u susret, ali Sparsi su dobro hvatali zaostatak. Gosti pred kraj četvrtine pojačavaju agresivnost i dolaze do izjednačenja (11:11), no domaćini dižu tempo i vraćaju rezultat u svoju korist tako da je prva četvrtina završila rezultatom 18:11.

Još jednu tvrdu utakmicu odigrale su ove dvije ekipe

Početkom druge četvrtine bio je vidljiv pad koncentracije u igri Širokog, zaredale su se greške, a Spars je za to vrijeme stigao razliku. Ni nakon minute odmora, momčad Krunoslava Krajnovića nije dobro reagirala na terenu pa je Spars došao i do vodstva od 22:29.

Sjajnim zakucavanjem Josipa Batinića Široki vraća vodstvo na svoju stranu (30:29), a na poluvrijeme se otišlo s prednošću Širokog 32:29.

Prvak BiH je i u ovom susretu imao dobru podršku s tribina

Početkom treće četvrtine mini-serijom Gorana Filipovića Široki je održavao razmak, ali gosti ubrzo ponovno prelaze u vodstvo i treća četvrtina završila je rezultatom 47:53.

U posljednjoj dionici igre domaćini su konstantno morali stizati zaostatak. Tricom Matea Čolaka četiri minute prije kraja Široki stiže do izjednačenja. Nakon toga uslijedila je velika borba, domaćini su pokušali stići zaostatak, imali su i posljednji napad, ali zabilježili su promašaj tako da je pobjeda na kraju pripala Sparsima.

Sarajevskom Sparsu pripao je prvi ovosezonski okršaj sa Širokim

Kod Širokog dvoznamenkasti bili su Filipović (15), Kraljević (15), D. Drežnjak (14), M. Drežnjak (10), Čolak (10), dok je kod gostiju najefikasniji bio Nedim Buza s 12 poena.

Široki u srijedu dočekuje KK Novi Pazar u okviru ABA 2 lige, a u subotu ide na gostovanje kod KK Kakanj u Prvenstvu BiH.