Sparsi pobijedili Širokog u utakmici na kojoj i NBA može pozavidjeti!

To što košarka može ponuditi definitivno ne može nijedan drugi sport. A sve to zbilo se u večerašnjoj utakmici Sparsa i Širokog u kojoj je domaća momčad slavila pobjedu 73:71 i osvajanjem četvrtoga mjesta izborila Play-off za prvaka BiH.

Gosti su znatno bolje ušli u utakmicu, te nakon četiri i pol minute vodili 9:1. Sparsi su bili prenervozni i nisu uspijevali ništa pogoditi, no nakon minute odmora ipak ulaze njihova dva dalekometna šuta pa smanjuju na 7:9.

Uzvratio je T.J. Cromer sa svojih pet uzastopnih poena za novo nešto osjetnije vodstvo gostiju od 14:7. U završnici prve dionice pri rezultatu 16:20 pet uzastopnih poena postiže domaći razigravač Roko Rogić, te prvu četvrtinu domaćin završava prvim svojim vodstvom od 21:20.

Rezultatski egal se odvijao u prvoj polovici druge četvrtine, međutim pri rezultatu 31:32 gosti serijom 11:1 odlaze na prednost od 43:32, te poluvrijeme završavaju s pristojnih 45:34.

Ivan Karačić je igrao kao preporođen na otvaranju drugog poluvremena i sa dvije trice odveo Jusupovu momčad do uvjerljivih 51:34. Opačak je naravno zvao minutu odmora, no gdje je stao Karačić je nastavio, te novom tricom digao širokobriješku prednost na najuvjerljivijih 54:34.

I tada su gosti valjda pomislili da je utakmica gotova, domaćin je do okončanja treće dionice napravio nevjerojatnih 23:3, pa se u završnu četvrtinu ovog iznimno zanimljivog dvoboja ušlo u rezultatskom egalu, odnosno pri rezultatu 57:57.

Široki je i dalje djelovao bezidejno, nekako potpuno bezglavo, pa je domaćin poveo 62:57, te se činilo kako se gosti psihološki više jednostavno ne mogu vratiti u utakmicu. Ipak, u završnici susreta smanjili su na 68:65 i imali 2-3 šuta za izjednačenje, ali nije išlo, sve do rezultata 70:65 kada Cromer pogađa tricu za 70:68, a zatim na dvije sekunde Batinić za vodstvo Širokoga 71:70.

No, u te dvije sekunde do kraja lopta ide na Igora Josipovića i ovaj sa zvukom sirene postiže tricu za pobjedu Sparsa 73:71 i zaslužen plasman u Play-off, iako ne bi bilo nezasluženo da su dalje prošli i gosti iz Širokoga Brijega.

SARAJEVO – Sportska dvorana na Grbavici. Utakmica 10. kola Lige 6 za prvaka BiH: Spars – Široki 73:71 (21:20, 13:25, 23:12, 16:14)

KK SPARS: Poščić 4, Rogić 12, Stepanović 2, Biberović, Grubelić 3, Manjgafić 6, Đokić 10, Kovačević 4, Kamenjaš, Bašić 1, Durmo 13, Josipović 18. Trener: Ivan Opačak.

HKK ŠIROKI: Naletilić 10, Lončar 8, Planinić, Cromer 14, Čolak, Zubac 6, Šušak, Karačić 17, M. Drežnjak 9, D. Drežnjak 1, Batinić 6, Damjanović. Trener: Danijel Jusup.