Spars u velikoj drami pobijedio Široki i uzeo mu prednost domaćeg terena

OKK SPARS svladao je HKK Široki rezultatom 84:80 u trećoj finalnoj utakmici Košarkaškog prvenstva BiH.

Spars je s ovom pobjedom poveo 2:1 u seriji i imat će dvije “meč lopte”.

Navijači su rano krenuli puniti Pecaru pred kojom su se mogli vidjeti dugi redovi. Prije početka su podgli i sjajnu koreografiju te su glasnim navijanjem pokazali gostima što ih čeka.

Na početku utakmice gledali smo nervoznu košarku. Domaćin je brzo ušao u probleme s osobnim pogreškama. Kapetan Jure Zubac je skupio dvije, a nakon samo tri minute igre su ušli u bonus. Srećom po domaćina, gosti to nisu iskoristili. Nervoza i puno grešaka u napadu doveli su do neefikasne prve četvrtine koju je dobio Široki s 13:12.

Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu kroz cijelu utakmicu

Početkom druge četvrtine gledamo bolju i efikasniju utakmicu. Već nakon prve tri minute vidjeli smo 14 poena, dok je u prvoj ukupno bilo 15. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a najraspoloženiji kod Širokog bili su Mateo Drežnjak i Filip Kraljević. Na predah se otišlo s vodstvom domaćina 42:38.

Spars serijom 6:0 otvara drugo poluvrijeme i prelazi u vodstvo. Iako su mu bile potrebne tri minute za prve poene u trećoj četvrtini, Široki hvata ritam i vraća prednost. Goste je u igri držao sjajni, šuterski raspoloženi, Slobodan Jovanović. Domaćin u posljednju četvrtinu ulazi s prednošću 61:59.

U posljednjoj četvrtini je nervoza ponovno izašla na vidjelo, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu a na “osjetniju” prednost odlazi Široki pet minuta do kraja kada je bilo plus šest. Ipak, domaćin lošim zatvaranjem skoka dopušta gostima mnogo skokova u napadu koji ih vraćaju u utakmicu i u posljednje tri minute se ulazi s izjednačenim rezultatom.

U neizvjesnoj završnici bolje se snalaze gosti koji tricom Kenana Bajramovića tri sekunde prije kraja utakmice dolaze do velike pobjede.

Sparse je su do pobjede predvodili Kenan Bajramović s 21 i Slobodan Jovanović s 16 poena. Najefikasniji u redovima Širokog bili su Mateo Drežnjak s 19 i Filip Kraljević s 17 poena.

Četvrta utakmica igra se u nedjelju u Sarajevu.

55 komentara

• Rekoh ja danas, da se ne bi oklizali….
    Ove godine vam ostala napaljenost, a dogodine nit sponzora, nit ekipe, nit motiva….

• Ti si zlurad. Momci i uprava su ušli u 2.ABA ligu, a sa time nitko, pa ni oni nisu računali. Tko ti kaže da neće biti 5.utakmice? Momci,ne dajte se, feštajte i večeras, razloga imate i više nego dovoljno. Jer da nije bilo vas ne bi bilo ovako napunjene dvorane i osjećaja da se kod nas ponovo događa jedna lijepa priča. Idemo dalje!

• Kako je god pobijedio Spars tako je mogao i Široki brijeg nedostajalo je malo sreće ništa idemo dalje i ovo do sada postignut pa zar je malo s obzirom kakvu mladu ekipu imamo

• Nikad poraz,samo lekcija
    Dečki, vjerujte mi, ni jedan gledatelj u dvorani i pred TV vam ne zamjera
    Budite ponosni
    Sad u Sarajevo pokusati iznenaditi pa sta god bude
    Ajmooo

• Realno, publika je za k. svaka cast ekipi oko koreo, na svom trudu i oko navijanja. Ali puno veci efekt ima kad zagrmi dvorana kad se lomi utakmica, neko monotono navijanje cijelu utakmicu.

• Slažem se sa tobom. Dobar dio publike je sjedio kao u teatru. No pogledajmo istini u oči: najveći dio njih ne prati košarku redovito i od njih se ne može očekivati da budu na razini onog najžešćeg dijela dvorane. Falila su njihova grla, ali dobro je da su bili tu. Doći će oni opet. Pa i ovi momci koji su danas najgrlatiji u vrijeme kada su padali Zvezda ili Partizan imali su godinu-dvije. Publika odrasta uz klub. Idemo dalje.

• Sto se nije islo u 3 cetvrtini u reket na faul.Spars za 2 minute bio u bonusu.Trinest sekundi do kraja ide se na obranu sto se nije islo odmah na faul imas jos 12 sekundi za zadnji napad.Los dogovor za zadnji napad imamo 23 sekunde,ali zurimo.Skripari sve pohvale ,ali kad je njihov napad ne pjevaju se pjesme vec im zvizdimo i pravimo pritisak.

• Odličan komentar. Ima tu propusta trenera, publike, ali brate i puštanja plesnog kluba na parket kada ne trebaju biti na njemu i kada je publika u zanosu i pravi pritisak, s klub se odvaja od protivnika i lomi ga. Nakon toliko godina puštanja glazbe odgovorni za to mora znati plesačicama reći NE. Imaju poluvrijeme,pa neka plešu.

• Momci nema veze što ste izgubili borili ste se do zadnje kapi znoja,idemo zato sad po pobjedu u sarajevo,onda na pecari slavit 10.titulu Ponosa Hercegovine

• Ko nosi br 13….izbacite ga iz kluba…Hajdukove čarape nosi…fuj bijedo…jbt te orjunaski klub i ti njega ..kad igras za Siroki stoko onda takva koreografija ne dolazi u obzir…a privatno nosi STA te volja….

• Momci su se borili. Treba i publiku pohvaliti, ali nije bit u tome samo dolaziti na važne utakmice. Podrška kakva je bila večeras se nije trebala samo sad desiti, nego kroz cijelu sezonu. Ali nema zamjerki, vi ste naši prvaci. Hoće da nas lome, ali ne dajmo se. Pobijediti u Sarajevu i za tjedan dana slaviti 10. titulu. ŠIROKI to može. Nismo mi ta ekipa kojoj Spars mora držati lekciju na terenu, neka se događa suprotno. Sretno i samo jako do kraja!

• Previse pogresaka I dekoncentracije..nisu oni nista bolji.Sami sebe smo pobjedili. Nista,sad gore dobit.Za motivaciju youtube I utakmica protiv bosne u sarajevu pred 8 tisuca navijaca iz 2003.kad je Bosna pala na domacem terenu.To pogledajte, glave skupite I pobijedite gore.Nema predaje.

• Jedan presudan propust sudaca je odlučio. Naime, negdje minutu i pol prije kraja igrač Sparsa gazi ctru, sudac dosuđuje aut i loptu za Široki, igrač Sparsa psuje, oštro gestikulira i nogom udara reklamni pano, i NIŠTA. Na utakmici u Sarajevu Fener nakon jedne odluke udara dlanovima o pod i tehnička. Tko ima priliku neka pogleda snimke. Mislim da je bilo mjesta tehničkoj, te jedan očigledan faul nad Fenerom prilikom gađanja trice (dvije minute prije kraja) i opet ništa. Iako u globalu dobro suđenje, presudne odluke se i zovu zbog toga. Njihove trice su presudile i očigledna pogubljenost igrača Širokog. Međutim, ima nade jer je sada presing na Sparsima, što je prilika Širokog.

• I nije samo to bio propust: na (mislim) Filipoviću na ulasku faul, lopta izbačena, dodiruje tablu, njihov igrač je skida. Zurapović ne priznaje koš, daje samo slobodna. Ma imali su suci nekih grešaka, ali puno drugih sitnih stvari je odlučivalo. U prvom redu prodavanje lopti, loš obrambeni skok. Netko je spomenuo trenerove loše reakcije, premalo pritiska na suce kada je to trebalo učiniti, loš tajming glazbe i plesnog kluba. Onemogućili su nam koševe iz tranzicije i ubijali nas na postavljenu obranu. I ako ćemo realno – dobra su ekipa, fizički moćna i u tom segmentu su nam mogli parirati, a to je ono što nas je do sada nosilo. Momci i uprava, glavu gore, osvjetlali ste obraz sebi, klubu i još jednom doveli do toga da se na portalu Klix.ba vidi koliki su zaokupljeni i iskompleksiranu nama, jednom malom sredinom koja im godinama drži lekcije u košarci. Bez obzira na ishod grad bi vam trebao prirediti dostojanstvenu proslavu na kraju sezone.

• Slažem se to za tehničku koju je sudac trebao dosuditi protiv Sparsa, ali i Fenner je teatralno kleknuo u Sarajevu i udarao po podu.

• Najveca pobjeda u ovoj cijeloj prici je da ste vratili publiku u dvoranu. Djecu, mlade, stare, obitelji. Bez nereda, puni navijackog naboja. U Siroki se vraca aba liga i to je najvaznije. Hocemo li biti prvi ili drugi, manje je bitno. Ovaj klub od samih navijaca samo vise volite vi igraci. Jer da nije tolike ljubavi prema klubu i gradu, ne bi bilo ovakvog rezultata. Hvala vam za sve!

• Borbena utakmica sa puno napetosti i gresaka. Isto su ovako mogli pobjediti i Sirokobrijezani uz malo srece. To je dport idemo dalje. Moze se utakmica dobiti i u Sarajevu. Samo opusteno… Dvorana puna, lijepo vidjeti i navijanje korektno… pristojno i uvijek moze bolje kao i momci na parketu…

• Ponosan sam na one momke iz skole kosarke,na one malce od 6,7 godina kako bodre svoj klub,svi sa dresovima i šalovima Širokog.
    Nešto prelijepo za vidjeti,samo Širokiiii.

• Ja stvarno neznam skutori cemu ste se vi nadali tituli u sirokom haha pa vi svakako ne priznate bih pa koji ce vam kurac bih titula prvaka morali bi samo slusati bih himnu u sirokom da ste kojim slucajem prvaci postali

• Još jedan kompleksaš iz Teherana. Jadan ste vi “glavni grad” kada vam komplekse nabijaju “male” sredine poput Širokog, koji uzgred govoreći, nema stanovnika ko jedni Pofalići. A još će puno LIŠTICE proteći dok svi zajedno košarkaški klubovi iz Teherana ne osvoje titula koliko ih je osvojio PONOS HERCEGOVINE. Što se tiče himne – ne sekiraj se – imamo mi za nju riječi i ona se pjeva. To si mogao čuti na finalu kupa. Doduše pred Skenderijom, jer niste imali muda doći ovamo. Samo ovaj put vas ne bi dočekala šaka golobradog jada koji sebe nazivaju Škriparima. Nego aj ti liječi se na Klix.

• Šaka golobradog jada, kako je nazivaš, išla je u grotlo Skenderije dati podršku našim košarkašima tih godina. Bijednik si i to je vidljivo iz tvog komentara, ali ne uzimaj u usta te momke kojih nije stid dati podršku svom klubu gdje god i kada god je to potrebno.

• Velika ja razlika između Škripara danas i prije 6 7 godina a realno istina je sto je TNT rekao.
          Realno većina i je šaka golobradog jada,ali tu ima dobrih momaka.

• Vi da ste pravi navijači nadrasli bi sebe i svoj ego, te bi se priključili onoj djeci koja predvode navijanje kakvo ovi prostori ne pamte. Ali vaš problem je što ste uvjereni da ste Bogom poslani da navijate i ne možete podnijeti da netko drugi bude “prva violina”. I onda počnete šuplje priče u stilu “gdje si ti bio.. ” . A oni dečki koji su prije 16 godina bili u Skenderiji odavno se bave ozbiljnim poslom, a ne nalivanjem pivom pred utakmicu da bi dali sami sebi dodatni impuls za navijanje.

• Ja sam bio tada u skenderiji i sta sad odem na pecaru i nogomet i košarku pogledati jer je to moj grad moj klub a vi sto se opredjeljujete za kosarku ili nogomet pa jedno hvalite drugo pljujete ili dijelite skripare od ostatka grada ili juniora i kadeta kosarkaskog kluba koji podržavaju svoj klub sto je normalno od vas nikad navijaca a majkemi ni osoba vi ste jednostavno krelci i nije mi jasno da takvi ljudi zive u ovom gradu u p…. M….. Nasta dodje moj Siroki za nepovjerovati

• Meni je sve jasno osim toga što se Sarajevo naziva Teheranom, ja nemam ništa protiv zapadne Hercegovine i Široki je definitivno jedan od najboljih klubova u historiji ABA lige, Bosna bi se trebala ugledati prije svega na Široki i Sparse što se tiče akademije i borbe za klub

• Ne znam tko si, ali po stilu pisanja vjerojatno si iz Teherana. Tvoj stav je korektan i poštujem te. Odnos većine iz ADMINISTRATIVNO glavnog grada je takav da ništa i nikoga ne priznaju tko drukčije misli i osjeća. Idi na Klix.ba pa ćeš vidjeti o čemu govorim. Od sebe je jedna legendarna tolerantna sredina napravila Teheran, a svi oni koji tamo kažu da nisu svi isti i ničime ne pokazuju da su drugačiji i ne čine ništa jednaki su onima koji pozivaju na linč.

• Dečki naši zlatni, kako god se ovo završilo okrunili se prvakom ili ne, manje važno. Ovo što ste vi napravili je filmska priča, dio ste projekta koji je bio zahtjevan, težak i koji nije imao podršku kroz teške dane. Napravili ste ono nešto istinsko, od srca što bi se reklo, otić ćete igrat ćete i vani, itekako ima tu stvarno predobrih pojedinaca, ali ovo, ovo će vam ostat u srcu i bit će nešto neokaljano ni novcem, nekim namještaljkama i svime tim što prati moderni sport. Vidi se da ste ekipa, vidi vam se u licima kad idete na time da živite jedan za drugoga u zadnje vrijeme. Sreća, hrabrost, elan sve vas to krasi. Digli ste sve na noge, i staro i mlado zainteresirali ste i one koji ne prate sport, i oni su spazili da je puno svita oko dvorane. Igrači Sparsa su pljeskali pri izlasku s terena, osjećali su se tu ugodno, sportski i atmosfera im je bila dobra, očigledno, to je najbitnije. Ove godine u Širokom Brijegu je pobjedio sport ! Dečki hvala vam za sve, nek vam je Bog na pomoći i sretno dalje.

• Prvo i majvaznije sto se neide pod kos, imas domaci teren gdje ce sudac svirat prekrsaj na svaki dodir, a oni pokusavaju vanjskim sutem zabit kos i promase. Treneru savjet da nitko osim njega nema pravo s klupe naredivati sto ce se raditi u igri.

• Treba reci da se poradi na obrani vanjskog suta. Sve utakmice koje smo izgubili izgubili smo protivnickim vanjskim sutem za tri poena. Blokirati vanjske sutere to je najvaznije i blokirati iskusne igrace kao sto je Bajramovic i sl.

• Kako god zavrsilo momci vi ste ponos ovog grada.ginete za dres i publiku niste laznjaci ko nogometasi.probat dobiti u sarajevu ako bog da.petu nebi spars dobio sigurno ako dodje do nje.jos jednom hvala i sretno u nedilju.poginut za pobjedu a rezultat kakav bude.publika odlicna nemozes racunati da navija neko ko pita kuda se ulazi u dvoranu koliko je cest na kosarcim

• Jusupe, nisi mi jasan. Kraljević i Dario ti griješe konstantno i ne vidiš ih iz igre, a kara Lončar bata čolak, jednu zaseru i odmah klupa. To nije pravilan pristup, do godine ovi će igrači (ako ostanu) biti kostur ekipe, Lončar prvi centar, bata play, a ti ih odmah nakon jedne greške vadiš vani i tako im i samopouzdanje rušiš. Svaka čast dariu i fići za poene koje zabiju i uvik su među najboljim strijelcima, ali kad je obrana u pitanju tu su katastrofa…

• Jao komentara,,, šta mislite koje sinoć bio u plusu,,kladionice,,,ili Široki koji je izgubio,,aaaa,,ovačice moje,,,nekom će biti lijepo i dobro,, što nas više bude glupi !!!!! J..E..L..D..E,,,aaaa,,