Spars svladao Široki i izjednačio u seriji

OKK Spars svladao je HKK Široki u drugoj finalnoj utakmici Košarkaškog prvenstva BiH rezultatom 70:63.

Trener domaćih Marko Trbić izmijenio je prvu petorku u odnosu na prvu utakmicu u Širokom.

Protok lopte je bio jako dobar, ali momčad nije bila šuterski raspoložena, posebno njen najbolji strijelac Kenan Bajramović koji je u prvoj četvrtini imao tri otvorene trice i sve tri promašio.

Ni najbolji strijelac gostiju, Goran Filipović, nije dobro ušao u utakmicu ali je ostatak momčadi na čelu s Filipom Kraljevićem to nadoknadio i prva četvrtina završava rezultatom 15:15.

U drugoj četvrtini smo i dalje gledali izjednačenu košarku s agresivnim obranama. Sparse je predvodio raspoloženi Kenan Kamenjaš, dok je Širokom sjajan impuls s klupe donio D. J. Fenner.

Amerikanac je bio jedini raspoložen igrač gostiju u drugoj četvrtini, Sparsi su sjajnom obranom zatvorili ostale opcije i na predah odlaze s prednošću 33:29.

Spars sjajno otvara drugo poluvrijeme i brzo dolazi do dvocifrene prednosti. Široki je u napadu izgledao loše, nisu imali odgovor na agresivnu obranu domaćina.

Početkom treće četvrtine su već bili na 11 izgubljenih lopti dok su u čitavoj prvoj utakmici izgubili njih deset. Igrači Danijela Jusupa su u trećoj četvrtini ubacili samo 13 poena, što domaćin koristi i u posljednju četvrtinu ulazi s rezultatom 57:42.

Spars je sjajnom obranom kontrolirao veći dio utakmice

Široki odlično ulazi u posljednju četvrtinu. Napokon hvataju svoj ritam, obrana Sparsa popušta i gosti dolaze na samo koš zaostatka. Ipak, do potpunog preokreta nisu mogli. Domaćinu se ukazao Slobodan Jovanović koji vraća prednost na šest poena što se pokazalo dovoljnim za pobjedu i izjednačenje u seriji.

Sparse su do pobjede predvodili Draško Albijanić s 14 i Slobodan Jovanović s 13 poena, dok su kod Širokog najefikasniji bili D. J. Fenner s 13, Dario Drežnjak s 11 i Filip Kraljević s 10 ubačenih poena.