Spars nanio Širokom drugi uzastopni poraz

Košarkaši Širokog poraženi su od Sparsa 71:62 (17:17, 22:15, 22:15, 10:15) u zaostalom susretu 6. kola Lige 6 za prvaka igranom u srijedu u Sarajevu.

Širokobriježani su bili ravnopravan protivnik samo u prvoj četvrtini (17:17) dok su Sarajlije u nastavku napravile pristojnu razliku koju su održavale do samog kraja utakmice.

Kenan Kamenjaš s 24 koša i 9 skokova bio je najbolji u redovima Sparsa. Nedim Buza pridodao je 16 (9 skokova), a Amar Gegić 14 koševa.

Kod Širokog je najbolji s 15 koševa bio Aaron Thomas dok je kapetan Jure Zubac upisao double-double učinak s 12 koševa i 10 skokova.

Iako je bio upitan nastup Darija Drežnjaka zbog ozljede prepone zadobivene na prošloj utakmici protiv Borca, on je ipak na parketu proveo nepune 32 minute te je ubacio 10 koševa (7 skokova).

Široki je nakon sedam odigranih utakmica na omjeru od četiri poraza i tri pobjede, a ovo im je bio drugi uzastopni poraz.

Već u subotu (17:00 sati) ih očekuje još jedno teško gostovanje u Aleksandrovcu gdje će odigrati zaostalu utakmicu s Igokeom.