Spars bolji od Širokog na Pecari

U teškoj utakmici HKK Široki izgubio je od OKK Spars rezultatom 66:75 u sklopu 20. kola Košarkaškog prvenstva BiH.

Ovaj susret započeo je minutom šutnje za preminulog vratara NK Široki Brijeg Krešimira Bandića.

Nakon nekoliko neiskorištenih napada s obje strane, Sparsi su napravili seriju od 11:0 što je bio alarm za trenera domaćih Danijela Jusupa da nešto mora učiniti.

No, ni minuta odmora nije puno pomogla momčadi Širokog da pohvata konce igre. Širokom je tek nakon četiri i pol minute prve poene donio Goran Filipović.

Prvi koš za Široki nakon skoro pet minuta igre postigao je Goran Filipović

Domaćinima je tijekom cijele prve četvrtine bilo jako teško uhvatiti ritam, dok su gosti s druge strane bez problema održavali sigurno vodstvo pa je tako prvi period igre pripao gostima rezultatom 8:18.

U drugoj četvrtini bila je to slična predstava kao i u prvoj. Domaćini su u prvih nekoliko minuta pokušali smanjiti zaostatak, ali Sparsi su dovoljno iskusna momčad i nisu dopustili ozbiljnije približavanje tako da se na poluvrijeme otišlo ponovno s dvoznamenkastom prednošću gostiju iz Sarajeva (26:36).

Pokušavao je Široki i u trećoj četvrtini povećati tempo svoje igre i smanjiti zaostatak, ali gosti su bili bolji. Tek pred kraj četvrtine Široki je dobrom realizacijom došao do 47:53.

Široki je odlično otvorio posljedni period igre i poenima Jure Zubca došao na minus jedan (52:53), a zatim i do izjednačenja 55:55. Međutim, Široki nije u takvom ritmu izdržao do kraja utakmice i susret je završio pobjedom gostiju.

Zaslužen poraz na domaćem parketu, gosti su bili puno bolja momčad tijekom cijele utakmice

Kod domaćih dvoznamenkasti bili su Jure Zubac, Filip Kraljević i Mateo Drežnjak koji su ubacili 12 poena, dok je kod gostiju s 14 poena najefikasniji bio Almir Hasandić.

HKK Široki u srijedu igra sljedeće kolo na gostovanju kod Gradine, a u subotu na Pecaru dolazi HKK Zrinjski.