Foto: Shutterstock
To je oko 20 puta više od cijene prethodnog Svjetskog prvenstva održanog u Rusiji prije četiri godine.
Sjajni novi stadioni koštali su više od sedam milijardi dolara, dok je sustav metroa koji povezuje pet od osam stadiona koštao oko 36 milijardi dolara.
Više milijardi dolara iznosili su i troškovi širenja međunarodne zračne luke Hamad u kojoj je kapacitet povećan s 40 na 58 milijuna putnika godišnje. Izgrađene su ceste, hoteli, dvorane…
Katar je sa samo 2.8 milijuna stanovnika jedna od najbogatijih zemalja svijeta. Velik dio infrastrukturnih troškova pripisanih Svjetskom prvenstvu dio je šireg plana razvoja zemlje do 2030. godine.
Grupe za zaštitu ljudskih prava još uvijek vrše pritisak na FIFA-u i Katar kako bi isplatili odštetu brojnim radnicima koji su umrli ili ozlijeđeni tijekom graditeljske ludnice otkako je turnir dodijeljen 2010. godine.
Katar se nada da će privući više od 1.2 milijuna inozemnih navijača tijekom turnira, a od domaćinstva očekuje zaradu od 20 milijardi dolara.
(www.jabuka.tv | Foto: Shutterstock)
Tijekom završnice tradicionalnih Skokova sa Starog mosta u Mostaru, muškarac koji je preplivao Neretvu počeo…
Široki Brijeg ovih dana prolazi kroz najveće urbane preobrazbe u posljednjem desetljeću, s rušenjem dotrajalih…
Američki reper YoungBoy (25) postao je prava internetska senzacija nakon vijesti da očekuje svoje 13.…
Poznate filmske melodije ponovno će ispuniti središte Posušja. U srijedu, 30. srpnja s početkom u…
HNS je ispravio svoju pogrešku i maknuo Tonija Dadića s liste sudaca. Napravio je to…
Postoji jednostavan način kako pregledavati Instagram sadržaj bez prijave i otvaranja korisničkog računa. Na Instagramu…