Šok na Rujevici! Hrvatska prosula pobjedu u 90. minuti…

Pa je li to moguće? Da Finska zabije Hrvatsku u mišju rupu?! Da se panično branimo nakon što smo poveli 1-0 i, što je najgore, ne obranimo?! Da nam igrač koji je ušao prije deset minuta i prvi put u karijeri zaigrao za Finsku zabio je u 90. minuti i lako je moguće da bi nas taj gol mogao stajati plasmana na Svjetsko prvenstvo.

Velika je to muka bila na Rujevici čak i nakon 57. minute, kad je finski kapetan Moisander uklizao “u ništa”, potpuno promašio i ostavio loptu Mandžukiću na pladnju da zabije svoj 30. gol za reprezentaciju.

Čačićeva Hrvatska bila je opet dominantna, ali izrazito nervozna. Na poluvrijeme se otišlo s deset udaraca na gol naših i nijednim Finaca, ali koga briga što je Modrić očekivano najbolji na terenu, a Pivarić posve neočekivano izvanredan kad nema gola! Srećom, jedna peta Andreja Kramarića pa asistencija Pivarića “slomili su kičmu” finskoj obrani.

Tu smo mislili da je sve gotovo jer Finci do tad nisu ni prešli centar, ali vraga… Pohjanpalo je ubrzo odlično trznuo glavom i SUbašić je to jedva izbio u korner. Pa je triput finski napadač tukao u blok u fantastičnoj poziciji, sve dok Mitrović napokon nije odbio loptu u korner. Drhtali su “Vatreni” u zadnjih deset minuta i nikako to nije izgledalo dobro u kazališnoj atmosferi Rujevice.

U 85. minuti dogodilo se ono čega smo se bojali – Mario Mandžukić izašao je šepajući, uz bolnu grimasu na licu… Pored njega je zabrinuta lica u svlačionicu koračao doktor Bahtijarević. Je li moguće da smo izgubili Mandžukića za odlučujuću utakmicu s Ukrajinom u ponedjeljak?!

A kao konačni peh stigao je taj gol Soirija, koji se zavukao iza leđa Pivariću i zabio u svom debiju za reprezentaciju.

(24sata.hr)

3 komentara

• Čemu lažne hvalospjeve o igri Luke Modrića? Pa koga mi više lažemo i čemu veličanje nečega čega nema ni u zametku? Pa ovo je skupina mladića koja igra lopte po EU destinacijama za velike novce i nigdje niti jedan igrač nije nikakav nositelj igre u bilo kojoj momčadi gdje igraju. S toga i ne nose nikakav teret odgovornosti za eventualni rezultatski neuspjeh svojih momčadi jer taj teret nose drugi, a najbolji primjer za to je upravo Real Madrid. Sav teret neuspjeha pada isključivo na leđa CR7, Balea, trenera i sl. i može LM odigrati sa dvije lijeve noge nema tereta odgovornosti za eventualni neuspjeh. Isti slučaj je i sa ostalim igračima. Igraju u dobrim momčadima i oni su svi odreda vodonoše koji su podređeni drugima i u tome dobro odrađuju svoje zadatke i daju učinke čak i iznad svojih mogućnosti. Ali kada dođu u reprezentaciju to je sasvim druga priča. Ne mogu oni koji nikada nisu nosili velike terete odmah postati i glavna tegleća marva na kojoj možeš graditi uspjehe. To je nešto što se gradi vremenom i nešto što se mora i imati kao što je imao Srna. Još ako svemu tome dodaš i izbornika koji ne zna niti gdje se nalazi niti s kim se igra, a o taktici igre i psihologiji igre da ne govorima, onda je neuspjeh zagarantiran, ako se ovo može zvati neuspjehom. Možda smo mi prezahtjevni i pred jednu skromnu momčad sa skromnim mogućnostima stavili prevelika očekivanja kojima oni objetivno nisu dorasli i ovo je limit mogućnosti tima? Uostalom što je to Hrvatska prosula? Pa oba gola su dali Finci, jer objektivno d je ovaj gol dao Mandžukič on bi morao biti poništen zbog očitog zaleđa u kojem se nalazio. U tri utakmice se nije dao niti jedan gol? Možda se otvori protiv Ukrajine jer gledano statistički došlo je vrijeme da se nekome i da gol, pod uvjetom da se ne primi. Vidimo već dugo vremena da svaki kiks Vide košta Hrvatsku primljenog gola i tu se nešto mora mijenjati. Ne može Vida nositi sav teret obrane. Bolje bi bilo da Hrvatska izgubi u Ukrajini i da se Ukrajina plasira u Rusiju na svjetsko prvenstvo, što bi bilo pravedno. Hrvatska bi bila u mogućnosti izvršiti smjenu generacija i poslati u povijest jednu lošu i nedorečenu generaciju sa Lukom Modrićem na čelu.

• Aje ne s-e-r-i majke ti mile! Jedini koji nešto odigra, koji pokušava i koji vrijedi je MODRIĆ i VIDA u njega u zadnje vrijeme. Šubašić nesiguran, nije golman top klase kako ga se uporno gura. Bekovi neglednjivi a boljih nemamo. Obrana je klimava i kad je u full sastavu, Lovren kikser, Čarli u priliku OK. Vezni red, jedini Modrić igra, jedini on i vrijedi!!! Badelj, Kovačić, Rog, Pašalić svi su za 2 koplja ispod Modrića, Rakitić ja neznam i igra li on još za HR. Napad sterilan zadnjih 10 utakmica, Mandžo izrauban, Čop i Kalinić ćorci. Perišić prodoran i na tome i ostane.

• Vrijeme je da zauvijek napuste HNS povremeni gosti Remetinca. I da ključne pozicije zauzmu ljudi ČISTA OBRAZA, VELIKOG POŠTENOGA KARAKTERA I IZNAD SVEGA DOKAZANI HRVATSKI DOMOLJUBI I VELIKI UGLEDNI NOGOMETAŠI=Dario Šimić, Zvone Boban, Alen Bokšić, Slaven Bilić, Robert Jarni itd.