SML završnica: Filozofi i DIF-ovci u finalu nakon dramatičnih utakmica

U četvrtak 22. travnja, u Arena Sport Centru odigrane su polufinalne utakmice Sveučilišne malonogometne lige.

Dva polufinalna susreta priredili su pravu dramu u obje utakmice. Kao i cijeli turnir, premijerligaški futsal suci su dijelili pravdu te je na igračima preostalo da daju sve od sebe.

Prva polufinalna utakmica između inženjera s FSRE-a i Filozofskog fakulteta je završila rezultatom 4-5 nakon penala u korist filozofa.

Utakmica je krenula agresivno s obje strane i na poluvremenu filozofi predvođeni fantastičnim Ivanom Perićem vode s 0-2. Početkom drugog poluvremena FSRE je zaigrao ofenzivnije i Franjo Gilja smanjuje na 1-2.

Goran Zeko je i danas pružio odličnu predstavu za FSRE

Nakon toga crveni karton za Antonija Banožića i filozofi ostaju s igračem manje, ali to ih nije obeshrabrilo jer još jednom fantastični Perić pogađa i filozofi vode 1-3.

Međutim do kraja regularnog dijela FSRE golovima Gilje i Vinka Kalfića dolazi do izjednačenja, te se pristupilo izvođenju penala.

Nakon serije od tri udarca za FSRE je zabio Luka Gabrić, a za filozofe Josip Ćenan i rezultat je 4-4. Ali u raspucavanju Gabrić promašuje, a Ćenan s još jednom zgoditkom vodi filozofe u finale.

Druga polufinalna utakmica igrana je između APTF-a i difovaca s FPMOZ-a. Utakmica po tempu i dinamici znatno drugačije od prve utakmice. FPMOZ je poveo 0-1 prekrasnim pogotkom Ivana Bilića i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0-1 za FPMOZ.

Drugo poluvrijeme APTF je zaigrano znatno bolje nego što je to bilo u prvom poluvremenu, Luka Pehar je probao s nekoliko udaraca s distance izjednačiti, ali na vratima je sigurni Dražen Petrović.

Pred sami kraj utakmice APTF je probao s golmanom igračem, ali gube loptu i Franjo Bubalo rješava pitanje pobjednika i na prazan gol pogađa za 0-2.