Smeč slavio u Novom Gradu i stigao nadomak doigravanja za prvaka

Odbojkašice Smeča iz Širokoga Brijega slavile su pobjedu u utakmici sezone protiv Novoga Grada svladavši u gostima današnjega suparnika s 3:1 (25:19, 27:25, 23:25, 25:22) i na taj način došle na korak do doigravanja za prvaka, pa čak i osvajanja prvoga mjesta u Superligi FBiH – Skupina Jug s obzirom da u posljednjem kolu Širokobriježanke dočekuju posljednjeplasiranu Vogošću, a situacija je u ovom trenutku takva da bi ekipa trenera Ivice Bošnjaka u doigravanje ušla sa startne jedinice ukoliko u narednoj utakmici zabilježi pobjedu od 3:0 ili 3:1 u setovima, dok im je za sam plasman u doigravanje protiv Vogošće dovoljno i osvajanje dvaju setova.

Smeč je izvrsno otvorio današnju utakmicu i prvi set riješio u svoju korist rezultatom 25:19. U drugom setu nesvakidašnji preokret Širokobriježanki, jer su gubile 14:22, no uspijevaju velikim preokretom u tom susretu slaviti s 27:25 i doći nadomak pobjede.

Ekipa Novog Grada se vraća u trećem setu u kojem slavi s 25:23, pa se ušlo i u četvrti set u kojem gošće iz Širokoga Brijega bivaju bolje s 25:22 i posve zasluženo stižu do tri iznimno vrijedna boda koja im širom otvaraju doigravanje za prvaka i borbu za plasman u Premijerligu BiH.