Smeč izgubio od imenjaka iz Lukavca u prvoj utakmici finala doigravanja

Prva utakmica finala doigravanja za prvaka Superlige FBiH, odnosno plasman u Premijerligu BiH, između dva Smeča završila je pobjedom gošći iz Lukavca 3:0 (25:20, 25:22, 28:26) čime je ova ekipa napravila veliki korak ka osvajanju naslova i plasman u elitu bh ženske odbojke.

Igračice širokobriješkog Smeča pružile su solidan dojam, no gostujuća ekipa je ipak bila bolja i opravdavši ulogu laganog papirnatog favorita stigla do zasluženog trijumfa.

Kako je utakmica odmicala domaća ekipa je bila sve ravnopravnija, ali ipak nedovoljno za nekakav rezultatski preokret ili osvajanje barem jednoga seta iako je taj treći sat bio krajnje neizvjestan a što najbolje oslikava i rezultat od 28:26.

Uzvratna utakmica finalne serije igra se naredne subote u Lukavcu.