Smeč i Mostar pobjedama okončali Super ligu, kreću u borbu za elitni rang

Odbojkašice širokobriješkog Smeča slavile su u Livnu protiv Troglava s 1:3 (19:25, 7:25, 25:22, 13:25) u posljednjem 14. kolu Super lige Federacije BiH – skupina jug.

Prije ovog kola već je sve bilo jasno, SOK Mostar s prvog, a HŽOK Smeč s drugom mjesta ulaze u doigravanje za Premijer ligu BiH te su utakmice posljednjeg kola bile rezultatski nevažne.

Širokobriježanke su odradile utakmicu u Livnu osvojivši prva dva seta s 19:25 i 7:25, no Livanjke su uzele treće set s 25:22 da bi gošće ipak s 25:13 osvojile četvrti set za 12. ovosezonsku pobjedu.

SOK Mostar je pak u gradskom derbiju igranom na Bijelom brijegu s 3:0 (25:25, 25:7, 25:12) slavio protiv fenjeraša OK Studenta.

Doigravanje za Premijer ligu BiH najvjerojatnije će se održati za dva tjedna s obzirom da nam nadolazeći vikend donosi finale Kupa BiH. SOK Mostar će igrati polufinalni dvomeč sa Smečom iz Lukavca, dok će širokobriješki HŽOK Smeč svoj polufinalnu dvomeč igrati protiv OK Bihaća. Pobjednik finalnog dvomeča ući će u Premijer ligu BiH, a poraženi iz polufinala igrat će za treće mjesto Super lige Federacije BiH.