Sloga nije uspjela iznenaditi prvaka države: Zrinjski do pobjede u sudačkoj nadoknadi

U prvom susretu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine Sloga iz Ljubuškog izgubila je s tijesnih 2:3 od Zrinjskog, aktualnog prvaka države.

Vodeća momčad Druge lige Federacije BiH, skupina Jug, odigrala je odličnu utakmicu protiv drugoplasirane ekipe Premier lige, no Zrinjski je slavio golom Milana Muminovića u sudačkoj nadoknadi utakmice i za tri tjedna će u Mostaru pokušati potvrditi očekivani prolaz u četvrtfinale, piše Bljesak.info

Poučen iskustvom protiv Napretka u šesnaestini finala trener Zrinjskog Branko Karačić poslao je na noge Slozi skoro najjaču postavu, s Crnovim, Muminovićem i Nikolićem na klupi, a njegovi igrači prilično su se mučili protiv ekipe koju vodi Ibro Rahimić, te tek u samoj završnici došli do pobjede.

Mostarci su imali nešto malo više od igre u odnosu na strahovito motiviranog domaćina, ali u prvom poluvremenu nisu uspjeli svladati raspoloženog domaćeg vratara Ivana Pehara.

Pred dobro popunjenim tribinama stadiona Babovac, na kojem je bilo i par stotina Ultrasa, svi golovi padali su u drugom dijelu. Poveli su gosti iz Mostara preko Mile Pehara u 61. minuti, a izjednačio je Nedžad Serdarević deset minuta kasnije.

Matija Katanec je ponovno doveo Zrinjski u vodstvo na 2:1, ali ni to vodstvo nije dugo trajalo jer je Meksikanac Gerardo Ivan Gil Badillo ponovno doveo utakmicu u egal (2:2), piše Bljesak.info

U nastavku je domaćin promašio par dobrih prilika, no kada se činilo da će izvući iznenađujući remi ukazao se Milan Muminović. Veznjak Zrinjskog ušao je s klupe umjesto Kataneca i u sudačkoj nadoknadi postigao gol za pobjedu mostarske ekipe.