Sloboda izbacila Zrinjski iz Kupa BiH

HŠK Zrinjski nije se uspio plasirati u četvrtfinale Kupa BiH. Bolja od njih bila je Sloboda nakon uspješnijeg izvođenja jedanaesteraca (1:1).

Plemići su bolje otvorili utakmicu i imali terensku inicijativu, ali prvu veliku priliku imao je domaćin. Nakon greške Barišića lopta je došla do Veselinovića čiji je udarac odlično obranio Kukić.

Isti igrač našao se u dobroj prilici i nekoliko minuta kasnije, ali lopta odlazi preko gola.

Plemići su uzvratili preko Bašića koji je dva puta pokušao iznenaditi Bukvića, ali je golman Slobode uspio obraniti njegove udarce.

Zrinjski u 41. minuti dolazi do vodstva. Bašić je ubacio s lijeve strane, a sjajni Bilbija glavom pogađa mrežu domaćina. S tim rezultatom otišlo se i na predah.

Domaćin je početkom drugog poluvremena krenuo po brzo izjednačenje, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti Kukićev gol.

Zrinjski je iskusno čuvao rezultat i zatvarao prilaz svome golu i kada se činilo da će utakmica završiti rezultatom 0:1, Sloboda dolazi do izjednačenja.

Lopta je u 90. minuti nakon lijepe akcije došla do Ramića koji je pogodio za 1:1.

To je ujedno bio i konačni rezultat regularnog dijela nakon čega se pristupilo izvođenju jedanaesteraca iz kojih kao pobjednik izlazi Sloboda.

Početni sastavi:

FK SLOBODA: Bukvić, Jusić, Devedžić, Ćivić, Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Osmić, Predragović, Veselinović, Balić.

HŠK ZRINJSKI: Kukić, Barišić, Bašić, Tešija, Malekinušić, Mašić, Savić, Jakovljević, Magdić, Tičinović, Bilbija.