Ukupno 4.616 učenika s područja spomenute županije uključeno je u edukacije, a škole s ovog područja će dobiti 320 kanti za elektronički otpad i osam kontejnera, koji će biti postavljeni na odgovarajuća mjesta.
Kroz projekt će se organizirati i akcije prikupljanja otpada na utvrđenim divljim odlagalištima u dogovoru s gradovima i općinama, a provesti će se i istraživanje o stanju na terenu, koje će biti smjernica za buduće aktivnosti, priopćeno je u utorak iz Udruge za razvoj, okoliš i kulturu EKO ZH iz Širokog Brijega.
Projektom YOUth drive će se, u suradnji sa školama, prvenstveno utjecati na svijest mladih, koji bi kroz svoje znanje i djelovanje u budućnosti, trebali utjecati i djelovati općenito na svijest društva o potrebi zaštite okoliša. Također, projektom će se stvoriti podloga za unaprijeđenje i doradu postojećih zakonskih regulativa u ovoj oblasti, a bit će pokrenuta i web platforma na kojoj će se razmjenjivati različite informacije o projektu.
Inače, podizanje svijesti o zaštiti okoliša i pokretanje konkretnih akcija na području Županije Zapadnohercegovačke i Bokokotorskog zaljeva se provodi u okviru projekta “YOUth drive” kroz IPA Program prekogranične suradnje Bosna i Hercegovina – Crna Gora, koji financira Europska unija u iznosu preko 230.000 eura.
Partneri na projektu su nevladine organizacije, Udruga za razvoj, okoliš i kulturu EKO ZH iz Širokog Brijega (BiH) kao nositelj projekta i Naša akcija, sa sjedištem u Kotoru (CG). Projekt je počeo s realizacijom aktivnosti u studenom 2019., a trajat će do svibnja 2021. godine.
✔️U okviru projekta „YOUth drive“, financiranog od strane Europske unije, organizirane su video edukacije učenika…
Objavljuje Eko ZH Udruga u Utorak, 26. siječnja 2021.
(www.jabuka.tv)
Porezni obveznici Federacije BiH u razdoblju siječanj – travanj 2025. godine uplatili su 3.006.820.324 KM…
TT KABELI d.o.o. Široki Brijeg raspisuje natječaj za sljedeća radna mjesta: REFERENT FINANCIJA (m/ž) Lokacija…
General Mate Laušić, jedan od ključnih ljudi hrvatskog sigurnosnog sustava tijekom Domovinskog rata i prvi…
Biskupi Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine uputili su svećenicima i vjernicima okružnicu kojom pozivaju na…
Grudski vatrogasci u nedjelju su gasili dva požara, od kojih je u jednom nastala veća…
Policijski presretač na autocesti kod Vodica zaustavio je kombi šibenskih registracijskih oznaka u kojem je…
Komentari:
Ovo je bas potrebno. Sjecam se kad sam ja isao u skolu pa slucajno ponesem staru graficku karticu u dzepu a nemam je gdje bacit. Aj i nekako graficka, ali kad slucajno u dzepu ostane stara pokvarena maticna ploca, to bode, cese, zulja ma muka ziva. Sada tih muka vise nema s ovim kantama, bravo za nekoga ko se ovog sjetio.
Najžalosnije kad se skupi taj električni otpad-i baci se skupa s ostalim otpadom. jer tako su škole skupljale papir i boce i na kraju sve u obični otpad.....
Točno, u te kante i kontejnere treba ubaciti većinu računala koja zauzimaju prostor , neispravni su. Ravnatelji kad budu podnosili izvješća neka se ne hvale da su dobro opremljeni. Škole su neopremljene informatički
Sta će ubacivati od elektroničkog otpada ako su škole informatički neopremljenea,a jesu.
Šta će im kante kad u pola škola nemaju nista od tog .Obiđite skole pa vidite s čime raspolažu pa će te vidit da takve kante nisu potrebne u ovolikom broju.
Taman u njih mozete bacit "novi" kabinet informatike u strukovnoj.
Taman u njih mozete bacit sve iz "novog" kabineta u strukovnoj.
Na 12 učenika jedna kanta, ima li išta pametnije
Hoće li u njih sletjeti i pilot letjelice digitalizacije?
Ja mislin dace ona zavrsit kuci unekog 🙃🙃🙃