Sjajnom igrom protiv Sparsa Široki pokazao zašto je na prvom mjestu

Košarkaši Širokog ponovno su pokazali da igraju najbolju košarku ove sezone. Ponovno su slavili u Sarajevu protiv Sparsa ovaj put rezutatom 69:83.

Prva četvrtina pripala je sarajevskoj momčadi, i u njoj su Širokobriježani jedino imali nešto podređeniju ulogu. Bilo je određenih propusta u obrani, nešto lošiji skakački učinak što je odredilo da je Spars dobije sa 20:15.

Sve kasnije išlo je u korist Širokog, trener Jusup je trznuo momke s Pecare u stanci koji su nakon zaigrali puno bolje. Spars je vodio čuvao prednost u prvih nekoliko minuta druge četvrtine, ipak na kraju Široki je dobiva sa 9 razlike. Na poluvrijeme otišlo s rezultatom 44:40 za goste.

Drugo poluvrijeme nastavilo se kvalitetnom igrom gostiju, koji su koristili maksimalno svaku priliku koju su im domaći pružili. Spars se mučio sa šutom izvana i nije imao pravog odgovora na agresivnu igru u obrani Širokog. S druge strane Široki nije trošio nepotrebno lopte i njegova prednost je samo rasla.

Treća četvrtinu Široki je dobio 10 razlike, pa se posljednja četvrtina dočekala uz plus 14 Širokog, odnosno 69:55.

Posljednja četvrtina je bilo nešto nervoznija, Široki se malo uspavao, a Spars nije imao priliku preokrenuti prednosti Širokog. Na kraju je i ostalo tih 14 razlike za Širokobrijžane, uz konačan rzultatat 69:83.

Koliko je kvalitetna igra gostiju bila govori podatak da su čak petorica igrača bili dvoznamenkasti. Najbolji su bili Mateo Drežnjak i Filip Kraljević sa po 20 koševa. Vrlo dobru igru pružili su i Dario Drežnjak (15 koševa), te Goran Filipović (12 koševa i 7 asistencija). No svakako trreba istaknuti kako je kvalitenu utakmicu odigrao i novopridošli Amerikanc Fenner sa double-dobule učinkom (10 koševa i 10 skokova.)

Dok su kod Sparsa najbolji bili Kenan Bajramović sa 17 i Ibrahim Durmo sa 11 poena.

U sljedećem kolu koje se igra u srijedu Široki na Pecari dočekuje Vogošću, dok Sparsi idu u goste Mladosti iz Mrkonjić Grada.