Sjajni Širokobriježani “razmontirali” Slobodu na Tušnju

To je napokon onaj pravi Široki Brijeg kakvog su navijači kluba s Pecare očekivali od početka sezone, odnosno momčad koja će ići bez pardona i pobjeđivati jednako i na strani kao i kod kuće. Na Pecari su bili sjajni od starta sezone, no u gostima ih nije išlo, međutim nakon Krupe u prošlom kolu Širokobriježani su danas neokrznuti prošli i kroz Tuzlu, te na Tušnju upisali nova tri važna boda ostvarivši četvrtu vezanu prvenstvenu pobjedu i time na najbolji mogući način najavili veliki derbi sa Zrinjskim na Pecari narednog vikenda. Slavili su sa 3:0, pored toga i penal promašili, igrali su lopte, ali baš igrali i uz pljesak domaćih gledatelja okončali današnju predstavu.

Domaćin je na samom otvaranju izveo jedan obećavajući napad, iako one prave opasnosti za Luku Bilobrka i nije bilo, a gosti su potom uzvratili u 6. minuti kada je Menalo probacio loptu pored vratara Muminovića, ali je Aleksandar Ignjatović očistio sa gol crte i spasio Tuzlake. Nakon kornera u nastavku te akcije Kožul je glavom šutirao pored gola.

Samo dvije minute kasnije Ćorluka u novu šansu gura Menala koji ovaj put na pravi način reagira i donosi vodstvo Sablićevoj momčadi od 1:0.

Nakon Ćorlukinog ubačaja lopte iz auta u 16. minuti stvorila se gužva pred golom Slobode, Menalo je bio najbrži na lopti, Ignjatović ga je srušio, a vrlo dobri sudac Peljto dosudio kazneni udarac. Od novog pogotka ipak ništa pošto Muminović sjajnom intervencijom zaustavlja pokušaj Dine Ćorića.

U tih uvodnih 20-tak minuta za domaćine su najveći problem upravo predstavljali Ćorlukini ubačaji iz auta, a eto nakon jednog takvog Širokobriježani su izborili i penal.

Lončar je u 29. minuti s nekih 15-tak metara bio neprecizan, a Kožul minutu kasnije ponovno pokušao nakon ubačaja iz kuta, ali umjesto gola pogodio je svog suigrača Barišića, koji se nalazio ispred njega. Upravo je Kožul u 35. minuti postao i prvi igrač s javnom opomenom zbog jednog “bodičeka” suparničkom igraču na sredini terena.

U 36. minuti nova kontra gostiju i prilika za Menala, koji pokušava driblati vratara Muminovića, ali se ovaj bolje snalazi i otklanja opasnost. I onda najljepši detalj na utakmici, akcija Širokog Brijega po lijevoj strani, ulazak Čabraje i dribling protivničkog igrača, a zatim i majstorski pogođena mala mrežica suprotnog kuta vratara domaćih za zasluženih 2:0 i novo slavlje skupine od 20-tak Škripara, ali i pljesak objektivne tuzlanske publike.

Kraj tog prvog dijela ispratili smo uperenim pogledima prema strijelcu prvog zgoditka Luki Menalu koji je šepajući napustio igru nakon što je u završnici prvih 45 minuta zaradio jednu ozljedu, no ipak nastavio je i drugo poluvrijeme, pa očigledno ipak nije riječ o nekoj ozbiljnijoj povredi nogometnog dragulja iz Višića.

Domaći strateg Slavko Petrović odmah je na početku drugog poluvremena napravio jednu izmjenu, ubrzo i dvije preostale, međutim gosti su nekako znalački “umrtvili” igru zatvorivši prilaze svome golu, te čekajući neku novu priliku iz kontraudara.

Tako je i Čabraja mogao do drugog pogotka, no nije uspio, ali jeste zato Ivan Baraban koji je uz Begonju i Jurića ušao u toj završnici susreta, te u 87. minuti pogodivši za konačnih 3:0 stavio točku na i.

TUZLA – Stadion Tušanj. Sudac: Irfan Peljto (Sarajevo). Utakmica 12. kola PL BiH: Sloboda – Široki Brijeg 0:3 (0:2). Strijelci: 0:1 Menalo (8), 0:2 Čabraja (42), 0:3 Baraban (87). Žuti kartoni: Krpić (Sloboda), Kožul (Široki Brijeg).

FK SLOBODA: Muminović – Ignjatović, Grahovac, Lazevski (od 73. Đorđilović), Jahić, Hairilahović, Todorović, Ordagić, Ziljkić (od 54. Smajić), Ćulum (od 46. Salihović), Krpić. Trener: Slavko Petrović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Matić, Bralić, Barišić, Marković, Lončar (od 80. Begonja), Ćorluka, D. Ćorić (od 83. Jurić), Kožul, Čabraja, Menalo (od 77. Baraban). Trener: Goran Sablić.