Sjajni Široki potpuno nadigrao Igokeu

HKK Široki ostvario je drugu pobjedu u Prvenstvu BiH pobijedivši Igokeu rezultatom 76:63.

Nekada su Široki i Igokea vodili veliku borbu za naslov prvaka BiH, njihove utakmice u finalnim serijama bile su prava poslastica za gledatelje.

Međutim, u posljednjoj sezoni stari sportski rivali nisu imali međusobnih službenih utakmica pa je večerašnja utakmica privukla gledatelje.

Početak utakmice obilježila je dobra igra u obrani i momčadi su morale naporno raditi kako bi došle do poena.

Široki je kontrolirao prvu četvrtinu, u dva navrata mogao otići na dvoznamenkastu prednost, ali Igokea nije dopustila domaćinu da se previše odmakne i prva četvrtina završava rezultatom 20:18.

Igrači Hrvoja Vlašića sjajno otvaraju drugu dionicu i serijom 10:2 u manje od tri minute odlaze na deset poena razlike. Klupa gostiju pozvala je minutu odmora, ali se nije mnogo promijenilo. Široki je nastavio s dobrom igrom u napadu, a u obrani je pojačao još i više čemu u prilog ide podatak da su gosti u drugoj četvrtini postigli samo sedam poena i domaćin na predah odlazi s visokih 48:25.

Stari sportski rivali se nisu odavno susreli pa je večerašnja utakmica privukla gledatelje

Igokea je bolje otvorila drugo poluvrijeme. Već su nakon pet minuta dali duplo više poena nego u cijeloj drugoj četvrtini, ali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti raspoloženog domaćina koji je u posljednju četvrtinu ušao s vodstvom 60:42.

Problema nije bilo ni u posljednjoj četvrtini u kojoj je Široki samo potvrdio svoju dominaciju u ovoj utakmici i zasluženo slavio.

Najbolji u redovima Širokog bio je Mateo Čolak sa 16 poena, dok se kod Igokee istaknuo Nemanja Nikolić sa 15 poena.