Sjajni niz se nastavlja: Široki pobijedio Sparse u Sarajevu

HKK Široki je u derbiju 13. kola Prvenstva BiH u Sarajevu svladao OKK Sparse rezultatom 77:64.

Obje momčadi utakmicu su dočekale u pozitivnoj atmosferi nakon dobrih predstava u ABA 2 ligi.

Široki je na gostovanju u Beogradu svladao Dynamic rezultatom 85:80, dok su Sparsi napravili iznenađenje pobjedivši prvoplasirani Borac 89:76.

Gosti su bolje otvorili utakmicu. Funkcionirala je obrana kojom su tjerali domaće igrače da se dobro namuče kako bi došli do poena, ali su imali mnogo problema na obrambenom skoku što su Sparsi koristili i na taj si način osiguravali više drugih napada. Prvih deset minuta obilježila je tvrda košarka s mnogo grešaka što se osjetilo i na rezultatu – 14:13 u korist Širokog.

Široki je u drugoj četvrtini ušao u napadački ritam. S više raspoloženih igrača i serijom 11:1, pet minuta do kraja poluvremena prvi put dolaze do dvoznamenkaste prednosti. Sparsi su do kraja poluvremena probudili, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Široki koji na predah odlazi s rezultatom 42:31.

Široki je u drugoj četvrtini ušao u napadački ritam

Početkom drugog poluvremena Široki odlazi na +15, ali se Sparsi serijom 8:0 vraćaju u utakmicu zbog čega je Hrvoje Vlašić bio primoran pozvati minutu odmora. Trener gostiju je prodrmao svoje igrače koji nakon toga vraćaju dvoznamenkastu prednostu i održavaju je do kraja četvrtine, a na ulazu u posljednjih deset minuta utakmice ulaze s 61:48.

Domaćin nije odustajao, u dvije minute posljednje četvrtine rade seriju 8:0 i ponovno zahuktavaju utakmicu. Uspjeli su Sparsi doći i na samo dva poena zaostatka, ali tricama Gorana Filipovića i Matea Čolaka Široki je prodisao i utakmicu mirno priveo kraju.

S konačnih 77:64 Široki je stigao do devete uzastopne pobjede. Goste je do pobjede predvodio Filip Kraljević s 18 poena, dok je kod domaćina najefikasniji bio Adin Vrabac sa 16 postignutih poena.

Široki u sljedećem kolu dočekuje Kakanj, a Sparsi idu u goste Igokei.