Sjajni Brazil uvjerljiv protiv Južne Koreje

Hrvatska nogometna reprezentacija u petak će u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva igrati protiv Brazila, nakon što je Hrvatska ranije u ponedjeljak u osmini finala svladala Japan boljim izvođenjem 11-eraca, Brazil je u svom susretu ove faze natjecanja bio uvjerljiv protiv Južne Koreje sa 4-1 (4-0).

Brazil je sve dvojbe oko prolaska riješio u prvom poluvremenu kada su mrežu Korejaca tresli Vinicius (7.), Neymar (13.-11m), Richarlison (29.) i Paqueta (36.). U nastavku je Seung-Ho Paik (76.) ublažio poraz Južne Koreje.

Razigrane Brazilce protiv Južne Koreje do pobjede je poveo kapetan Neymar koji se oporavio od ozljede gležnja zadobivene u prvom susretu na SP protiv Srbije, a zbog koje je propustio utakmice protiv Švicarske i Kameruna.

Neymarovo priusutstvo na terenu inspiriralo je suigrače koji su lakoćom stvarali i realizirali prilike.

U 7. minuti Vinicius je pogodio nakon prodora Raphinhe po desnoj strani, potom je Jung neoprezno pogodio Richarlisona po nozi u svom kaznenom prostoru, a Neymar je bio siguran izvođač kaznenog udarca u 13. minuti.

Richarlison je u 29. minuti povisio na 3-0 nakon sjajne kombinacije s Marquinhosom i Thiagom Silvom, da bi Paqueta u 36. minuti preciznim udarcem okrunio odličan prodor Viniciusa.

Paik je u 76. minuti udarcem s više od 20 metara uspio pronaći put do brazilske mreže za počasni pogodak.

Susret Hrvatske i Brazila igrat će se u petak od 16:00 sati na stadionu Education City.