Sjajna predstava Hrvatske za visoku pobjedu protiv Slovačke u Trnavi

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je odličnu utakmicu u kvalifikacijskom susretu za Europsko prvenstvo protiv Slovačke u Trnavi slavivši rezultatom 0:4.

Vatreni su sjajno otvorili utakmicu i odmah kreirali nekoliko šansi, a najbolja je bila Brozovićeva iz 9. minute kada je pogodio gredu.

Dalićevi izabranici puno su se ispromašivali u prvom poluvremenu. Bila je to vrlo dinamična utakmica u kojoj je Hrvatska većinom vodila glavnu riječ.

U 29. minuti Domagoj Vida našao se u sjajnoj prilici, bio je sam ispred protivničkog vratara, ali loptu šalje visoko iznad gola.

Nikola Vlašić postigao je svoj prvijenac u reprezentaciji

Novu fantastičnu obranu ovog puta Petkoviću zabilježio je Dubravka i dvije minute kasnije. Perišić je u 35. minuti pucao s ruba šesnaesterca, ali i taj udarac je završio na gredi!

Ivan Perišić zabio je drugi pogodak na susretu i doveo Hrvatsku do povećanja vodstva

Hrvatska je brzim akcijama lako dolazila do suparničkog gola, i bilo je pitanje vremena kada će zabiti.

Nikola Vlašić u 45. minuti fantastično je zabio svoj prvijenac i svoju momčad zasluženo doveo do vodstva.

Na početku drugoga poluvremena Vatrenima se vratilo sve ono što nisu pogađali u prvom.

Ivan Perišić sjajno je pronašao put do mreže gola domaćina i Hrvatsku doveo do povećanja vodstva na 0:2.

Hrvati su nastavili kontrolirati utakmicu i domaćini su imali dosta posla kako bi se obranili konstantnim pokušajima Vatrenih.

Bruno Petković sjajno se snašao u kaznenom prostoru domaćih i lako matirao Dubravku za 0:3.

Vatreni su nastavili napadati, a odličan pokušaj imao je i Josip Brekalo u 85. minuti, ali lopta je otišla pored gola.

Dejan Lovren u 89. minuti zabija pogodak glavom na ubačaj Brozovića i stavlja točku na i.

Hrvatska sljedeći susret igra protiv Azerbajdžana u Bakuu u ponedjeljak od 18 sati.

Sjajnu utakmicu odigrao je Petković večeras, a to je okrunio pogotkom u 72. minuti

Slovačka: Dubravka – Valjent, Vavro, Škriniar, Hancko – Lobotka, Kučka, Hamšik – Rusnak, Mak, Duda

Hrvatska: Livaković – Bartolec, Lovren, Vida, Barišić – Brozović, Modrić – Rebić, Vlašić, Perišić – Petković