Sjajna igra i lagana pobjeda košarkaša Širokog na gostovanju kod Leotara

Košarkaši Širokog slavili su na gostovanju kod Leotara rezultatom 65:85 u 11. kolu Lige 12 igranom u subotu. Ovo je deveta pobjeda aktualnih prvaka BiH u domaćem prvenstvu.

Široki je jako ušao u utakmicu i agresivnom obranom vodio glavnu riječ od samoga početka. Pred kraj prve četvrtine domaćini su pojačali tempo svoje igre i došli do izjednačenja od 22:22.

Gosti su nastavili svoju igru, sredinom druge četvrtine rade seriju od 8:0, a dobrim i strpljivim napadima lagano dolaze do dvoznamenkaste prednosti 29:39 i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

U redove Leotara u drugom poluvremenu uvukla se nervoza i domaćini se nisu uspijevali približiti Širokom. Igrači Hrvoja Vlašića bili su izuzetno raspoloženi i prikazali su sjajnu košarku u ovom susretu, a trener je dao priliku svim igračima.

Aktualni prvaci BiH lagano su priveli utakmicu kraju i tako došli do nove pobjede u Košarkaškom prvenstvu BiH.

Mateo Drežnjak sa 17 poena bio je najefikasniji kod gostiju, dok je ekipu Leotara predvodio Marko Rikalo sa 16 poena.

Široki sljedeću utakmicu igra u četvrtak u okviru ABA 2 lige kada na Pecaru stiže Rogaška.