Širokom lagana pobjeda protiv Proma

Košarkaši Širokog pobijedili su Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 93:78 (28:17, 25:13, 18:23, 22:25) u susretu 13. kola Košarkaškog prvenstva BiH igranom u petak navečer u dvorani Pecara.

Aktualni prvak BiH odvojio se na +11 već nakon prve četvrtine i usmjerio utakmicu u željenom smjeru dok su na poluvrijeme otišli s 23 koša prednosti.

Na početku drugog dijela susreta Široki je imao i prednost višu od 30 koševa razlike, no Promo je mini-serijama uspio smanjiti zaostatak.

Ni u posljednjoj četvrtini nije bilo uzbuđenja, Široki je rutinski priveo utakmicu kraju i na kraju slavio s +15.

Mateo Čolak s double-double učinkom (21 koš i 14 skokova) bio je najbolji pojedinac utakmice dok je ponovno odličan bio Luka Božić s 22 koša (6 skokova, 7 asistencija). U redovima Širokog dvoznamenkast učinak imali su još Ivo Ćavar i Ivan Kučan koji su postigli po 11 koševa.

Pogledajte potez kola u režiji Ivanova i Čolaka

U redovima Proma najbolji je bio Shane Justin Gatling s 22 koša (6 asistencija). Ivan Pendić postigao je 16, Aleksandar Ilić 14, a Uroš Ilić 13 koševa.

Široki je trenutno prvi na ljestvici s omjerom 10 pobjeda i 2 poraza, ali i utakmicom više do Borca koji bi se pobjedom nad Mladosti (subota, 18:00 sati, Banja Luka) vratio na prvo mjesto s istim omjerom. Promo drži sredinu ljestvicu s omjerom 5-7. Utakmicama 13. kola završava prvi dio sezone.

U 14. kolu Široki će na Pecari dočekati tuzlansku Slobodu. Susret je na rasporedu 22. siječnja u 17:30 sati.

Prije toga Širokobriježane očekuje polufinalni ogled Kupa Herceg-Bosne protiv Zrinjskog. Utakmica će se igrati u srijedu, 19. siječnja, u Mostaru.