Širokobriježanke uvjerljive protiv Tomislava

Nakon dvaju gostujućih poraza, nogometašice Širokog Brijega u subotu su slavile prvu pobjedu u debitantskom nastupu u Prvoj ligi Federacije BiH. U kampu ‘Musa-Karačić’ Širokobriježanke su uvjerljivo slavile protiv ŽNK Tomislav (4:1).

Igračice trenera Ivana Kvesića povele su u ranoj fazi utakmice, točnije u 16. minuti, kada je mrežu gostujuće vratarice zatresla kapetanica Marija Stojanović. Pred sam kraj prvoj dijela, točnije u 43. minuti, gošće iz Tomislavgrada poravnavaju preko Marije Perić te se s tim rezultatom odlazi na odmor.

Jedna od ponajboljih igračica Širokog Brijega, 24-godišnja Matea Marušić, teško je stradala u 10. minuti kada je nakon jednog blažeg duela nezgodno pala te slomila ključnu kost. Igračica je kolima Hitne medicinske pomoći prevezena u SKB Mostar te će s terena, prema prvim procjenama, izbivati tri mjeseca.

[ŽNK Široki Brijeg – ŽNK Tomislav 4:1]Naše nogometašice su danas upisale prvu povijesnu pobjedu u službenim…

Posted by Wagner Santos Lago on 12. rujan 2015

U nastavku susreta puno bolja igra Širokobriježanki rezultirala je pogotkom Ivane Mikulić u 49. minuti. Nedugo nakon toga, gostujuća kapetanica je zbog simuliranja jedanaesterca zaradila žuti karton, a nakon prigovora sucu i drugi, odnosno isključujući crveni karton. U drugom dijelu drugog poluvremena, igračica Tomislava koja je naslijedila kapetansku traku, također je isključena zbog drugog žutog kartona te je gošće čekala prava borbe s dvije igračice manje na terenu.

Terensku nadmoć i brojčanost iskoristile su domaće igračice koji su potvrdile pobjedu s još dva pogotka. Lea Lončar je pogodila za 3:1 u 79. minuti fantastičnim pogotkom, a točku na ”i” u 88. minuti postavila je Julija Kvesić.

Širokobriježanke u 4. kolu gostuju u Travniku kod ekipe ŽNK Rosa Brandis.