Širokobriježanke šokirale Mostar i preuzele prvo mjesto Super lige!

Odbojkašice širokobriješkog Smeča šokirale su Mostar nanijevši im prvi ovosezonski poraz u Super ligi FBiH – jug.

U dvorani Bijeli brijeg Širokobriježanke su u velikom derbiju devetog kola s 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 18:25) slavile protiv Mostara te su preuzele prvo mjesto na ljestvici.

Prvi set, vjerojatno najbolje utakmice u dosadašnjem dijelu sezone, osvojile su Mostarke s 25:22. U nastavku vodila se teška borba za svaku loptu, a Smeč je uspio osvojiti drugi set rezultatom 25:27 izjednačivši na 1:1.

U trećem setu Mostar je vodio sa 16:8, no Širokobriježanke su velikom serijom preokrenule rezultat i osvojile set s 23:25. I četvrti set Mostar je otvorio s vodstvom 6:2, no furioznom igrom gošće preokreću rezultat te velikom serijom osvajaju set rezultatom 18:25 za veliku pobjedu u hercegovačkom derbiju vrijednu prvog mjesta.

Širokobriješki HŽOK Smeč s 24 boda drži prvo mjesto s omjerom od osam pobjeda i porazom. Jedini poraz upravo im je nanio Mostar na Pecari (2:3). Mostar je s istim omjerom na drugom mjestu s 23 boda. Oba mjesta vode u doigravanje za Premijer ligu BiH.

U desetom, ujedno i posljednjem kolu u ovoj kalendarskoj godini, Smeč će igrati na Pecari protiv sarajevskog Novog Grada. Utakmica je na rasporedu u subotu, 17. prosinca, s početkom u 18.30 sati.