Širokobriježanke slavile protiv Libera u prvoj finalnoj utakmici za ulazak u Premijer ligu

Nogometašice Širokoga Brijega pobijedile su Libero iz Goražda 2:0 u prvom susretu finala doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH igranom u subotu u Trening kampu ”Musa-Karačić” u Širokom Brijegu.

Domaće nogometašice došle su u vodstvo u 29. minuti kada je nakon kontre napadačica Lea Čepo lobom pogodila za 1:0.  U nastavku susreta Širokobriježanke nisu iskoristile velik broj izglednih prilika, a gošće je u dva navrata spašavala vratnica te jednom greda.

Ipak su u samoj završnici uspjele udvostručiti prednost. Konačnih 2:0 postavila je Branka Bagarić u 85. minuti.

Uzvrat se igra sljedećeg vikenda u Goraždu.

Ukupne pobjednice iz dva finalna susreta postat će prvakinje Prve lige Federacije BiH čime će osigurati plasman u najviši rang ženskog nogometa u državi.

U slučaju da rezultat u dvije utakmice bude izjednačen (bez prednosti gola u gostima) pristupilo bi se izvođenju jedanaesteraca nakon druge finalne utakmice.

Podsjećamo, Širokobriježanke su prošle sezone debitirale u Premijer ligi BiH, no ispale su u niži rang natjecanja s obzirom da je Nogometni savez BiH prekinuo sva natjecanja zbog pandemije koronavirusa. U tom trenutku izabranice trenera Ivana Kvesića bile su u zoni ispadanja.