Širokobriježanke poražene u Bugojnu

Nogometašice Širokog Brijega u drugom kolu Prve lige Federacije BiH izgubile su na gostovanju u Bugojnu od Iskre 2:1.

Bugojanke su tako nakon velike pobjede nad Otokom (11:0) upisale i drugu pobjedu protiv Širokobriježanki kojima je ovo drugi poraz u debitantskoj sezoni.

ŽNK “ISKRA” – ŽNK “ŠIROKI BRIJEG” (2:1)

Posted by Bugojno Danas on 6. rujan 2015

Iskra je u vodstvo došla već u 10. minuti pogotkom Esmeralde Bašić te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U nastavku susreta stotinjak gledatelja na stadionu Jaklić gledali su zanimljiviji nogomet. Širokobriježanke su pritiskale i stvarale prilike, no obrana Iskre na čelu s vratarkom Begić bila je na visini zadatka.

U 73. minuti svoj drugi pogodak za udvostručenje vodstva domaćina postiže Esmeralnda Bašić. Osam minuta kasnije, Julija Kvesić iz jedanaesterca smanjuje rezultat na 2:1 te tako postaje prva igračica u povijesti kluba koja je postigla pogodak u službenim utakmicama.

U trećem kolu Širokobriježanke dočekuju u kampu ‘Musa-Karačić’ ŽNK Tomislav iz Tomislavgrada, dok Bugojanke gostuju kod Sloge u Ljubuškom.

ŽNK Iskra Bugojno : ŽNK Široki Brijeg 2:1 (1:0)

Bugojno. Gradski stadion Jaklić. Gledatelja: 100. Glavni sudac: Igor Puzović (Travnik). Pomoćnici: Senad Dervić i Edin Berberović (oba iz Travnika). Delegat: Husein Đogić (Karaula).

ŽNK Iskra Bugojno: Arnela Begić, Emka Bašić, Alma Haračić (65.Munira Kelić), Sabina Behrem, Indira Abadžija, Maida Čehaja, Enisa Redžić, Edisa Redžić, Mevlida Forić (86.Ema Cetin), Esmeralda Bašić, Mersima Mešić. Gl.trener: Salim Duraković.

ŽNK Široki Brijeg: Danijela Sabljić, Katarina Ljubić, Marija Stojanović, Julija Kvesić, Josipa Musa, Slavica Glavota, Marijana Šakić, Ivana Mikulić (75. Iva Matea Boban), Martina Vuletić, Matea Marušić, Marijana Lasić. Trener: Ivan Kvesić.