Širokobriježanin Ivan Kvesić u finalu Europskog prvenstva u karateu

Ivan Kvesić nadmoćno je izborio finale Europskog prvenstva u karateu koje se održava u Novom Sadu. Na putu do finala Kvesić nije izgubio nijedan bod.

Svladao je Mađara Tibora Hidasija 4-0, Grka Georgiosa Tzanosa 8-0, Turčina Ugura Aktasa 1-0, a u polufinalu bio je uvjerljiv i protiv Ukrajinca Valerija Čobotara sa 4-0.

Izuzetno sam sretan, jer sam bio u vrlo teškom i zahtjevnom dijelu ždrijeba, gdje su praktički redom bili višestruki europski ili svjetski prvaci, osvajači medalja. Unatoč tome, nakon ove početne euforije, moram se smiriti i nadam se da će uz malo sreće u Novom Sadu svirati hrvatska himna, istaknuo je Ivan Kvesić, koji je osigurao najmanje srebrnu medalju.

Finalni susret protiv Talijana Martine Michelea na rasporedu je u subotu.

Ana Marija Bujas Čelan izborila je pak subotnji dvoboj za broncu u teškoj kategoriji (+68 kg). Pobijedila je Slovenku Katu Budić 3-0, predstavnicu BiH Mirnesu Bektaš 5-0, a u krajnje dramatičnom dvoboju punom preokreta, žalbi, video-analize snimke, tek u završnim sekundama Bujas-Čelan izborila je pobjednički bod protiv Šveđanke Hane Antunović s 3-2. U polufinalu bolja je bila Francuskinja Anne Laure Florentin.

Anđela Kvesića kasno poslijepodne očekuje repasaž u kategoriji iznad 84 kg, u kojemuje u katama ispao Tomislav Stolar, a još u 1. kolu Vlatka Kiuk.

Ivana Bebek izgubila je u 2. kolu kategorije od Crnogorke Marine Raković, primivši u posljednjim sekundama iznimno bolan udarac, zbog čega joj se dugo ukazivala pomoć, a kako je sama naglasila, razina boli bila je vrlo slična onoj kada se ustanovi slomljeno rebro, javlja HRT.hr.