Širokobriježanin asistencijom pogurao svoj klub u finale azijske Lige prvaka

U finalu azijske nogometne Lige prvaka, 23. studenog u Riyadhu igrat će korejski Pohang Steelers i saudijski Al-Hilal.

Pohang Steelersi su u polufinalu igranom u Jeonju pobijedili branitelje naslova korejski Ulsan Hyundai s 5-4 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 1-1.

U redovima Pohang Steelersa igra Širokobriježanin Mario Kvesić (29) koji je asistirao za izjednačujući pogodak u 89. minuti.

Teško mi je ovo opisati riječima. Tako sam ponosan što sam dio ove momčadi. Bravo, momci!, napisao je širokobriješki veznjak na svom Instagram profilu uz zajedničku fotografije slavlja momčadi nakon završetka polufinalne utakmice.

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

Objavu dijeli Mario Kvesic (@mariokvesic)

Ulsan je poveo u 52. minuti golom Il-Lok Yuna, no samo osam minuta kasnije ostao je s igračem manje nakon što je Won Du-Jae zaradio crveni karton.

Steelersi su u posljednjih 20 minuta jurnuli po izjednačenje i uspjeli su zabiti za 1-1 u 89. minuti, a pogodak je postigao Australac Alexander Grant nakon što mu je iz slobodnog udarca asistirao Mario Kvesić.

U dodatnih pola sata nije bilo golova, pa je pitanje pobjednika razriješeno izvođenjem jedanaesteraca.

Presudio je promašaj prvog izvođača Nizozemca Davyja Bulthuisa koji je pucao preko gola, dok je preostalih devet igrača bilo precizno.

Za pobjednički sastav zabili su Lim Sang-Hyub, Kwon Wan-Kyu, Kim Sung-Ju, Jeon Min-Gwang i Kang Sang-Woo, a za Ulsan Lee Chung-Yong, Kim Ji-Hyun, Kim Ki-Hee i Park Yong-Woo.

Pohang Steelersi će u finalu igrati protiv Al-Hilala koji je u utorak u saudijskom okršaju pobijedio Al-Nassr sa 2-1.

Za Pohang Steelerse to će biti četvrto finale azijske Lige prvaka, nakon što su u prethodna tri slavili (1997., 1998., 2009.).

Tri naslova ima i Al-Hilal (1991., 2000., 2019.), a još četiri puta je saudijski klub poražen u finalima (1986., 1987., 2014., 2017.).