Širokobriježani uvjerljivo slavili nad Mladosti

Košarkaši Širokog upisali su laganu pobjedu na domaćem parketu protiv Mladosti. Slavili su rezultatom 99:81 u susretu igranom u nedjelju.

Široki je odlično otvorio utakmicu i vrlo brzo bilo je jasno kako Mladost u ovom susretu neće imati nikakve šanse.  Iako je gostujuća momčad držala priključak dijelom prve četvrtine domaćini su do kraja prednost podigli na 35:21.

Prednost je nastavila rasti i u drugoj četvrtini u kojoj je Širokobriježane predvodio Filip Kraljević sa svojih 11 poena. Igrači Hrvoja Vlašića s lakoćom su igrali i do poluvremena prednost je narasla na 54:38.

Široki je dominaciju nastavio i u drugom poluvremenu. Ekipa Mladosti se nije uspijevala približiti, a domaćini su prikazali odličnu košarku i gledatelji su mogli uživati u odličnim potezima. Treća četvrtina završila je rezultatom 81:56.

U posljednjoj četvrtini Široki je samo potvrdio novu pobjedu u domaćem prvenstvu. Najbolji na domaćem terenu bili su Mateo Čolak i Filip Kraljević sa 16 poena, dok se kod gostiju istaknuo Gojko Sudžum s 18.