Širokobriježani pogađali i vratnicu i gredu i na kraju se na Grbavici morali zadovoljiti nulom protiv Želje

Derbi susret 6. Kola Premijerlige BiH između Željezničara i Širokog Brijega nije ispunio očekivanja nogometnog auditorija Bosne i Hercegovine. Jako negledljiv meč na Grbavici završen je bez pogodaka, ali gotovo i bez onih pravih velikih prilika.

Željo je mogao povesti već u 3. minuti kada Bilobrk “plovi” u prazno nakon jednog ubačaja pred njegov gol, no suigrači iz obrane dobro reagiraju i otklanjaju prvu opasnost na utakmici. Domaćini su bili poprilično nervozni, pa je Saša Kajkut već u 11. minuti zbog prigovora požutio.

U 16. minuti ubačaj iz prekida pred gol domaćih, stvorila se velika gužva, no nije bilo pravog udarca od strane Širokobriježana. Nakon toga jedan duži period u kojem se ništa značajnije nije događalo, međutim u završnici prvog dijela Željezničar u dva navrata ipak prijeti.

Prvo se Zeba u 41. minuti oslobodio svoje pratnje i šutirao s nekih 13 metara, ali ravno u Bilobrka, dok je šut Zeca u 45. minuti s 20-tak metara udaljenosti prohujao pored gostujućeg gola.

Široki Brijeg je ponajbolju šansu imao na otvaranju drugog dijela kada Josip Ćorić u 48. minuti s vrha šesnaesterca pogađa vratnicu gola. Na drugoj strani u 53. minuti pokušavaju Zakarić i Blagojević, ali od svega na kraju dobivaju tek udarac iz kuta.

Sablić u 68. minuti osvježava širokobriješke redove, pa umjesto Baše ubacuje Kožula. Stevanović je u 71. minuti napravio žestok prekršaj nad Menalom i opravdano zaradio javnu opomenu. Minutu kasnije pogreška domaće obrane u priliku gura Dinu Ćorića, no ovaj ne koristi iznenadni poklon.

Graovac zbog prigovora u 73. minuti postaje treći igrač domaćih sa žutim kartonom. Petnaest minuta prije kraja Adžem iz igre vadi Zebu, koji očigledno više ne može, pa priliku dobija Denis Žerić.

Dino Ćorić je u 77. minuti požutio, a Luka Menalo u 82. minut propustio zabiti gol za pobjedu Širokog Brijega. Naime, greda je bila saveznik domaćeg vratara. Pokušava Sablić i sa Wagnerom, koji dobija priliku umjesto Čabraje, dok kod domaćih pet minuta prije kraja Zeca mijenja Mujagić.

Željezničar u 89. minuti ostaje s čovjekom manje zbog drugog žutog Graovcu, ovaj put zbog prekršaja nad Wagnerom, no premalo je vremena bilo da bi gosti to iskoristili. Štoviše, u toj zadnjoj minuti Adžem radi taktičku izmjenu, te umjesto Kajkuta ubacuje Hasanovića, ali isto tako na drugoj strani neshvatljiv potez Sablića koji vadi Menala, a ubacuje Jurića. Istina, nikad nije loš bod na Grbavici, ali u ovim okolnostima kada domaćin ostaje s čovjekom manje možda i nije bilo pravo vrijeme za izmjenu i uštedu vremena. Ostalo je tih u nogometu najnepopularnijih 0:0.

SARAJEVO – Stadion Grbavica. Sudac: Vladimir Bjelica (I. Sarajevo). Utakmica 6. Kola PL BiH: Željezničar – Široki Brijeg 0:0 (0:0). Crveni karton: Graovac (Željezničar) – 89. minuta.

ŽELJEZNIČAR

Kjosevski, Stevanović, Kajkut (od 90. Hasanović), Graovac, Zec (od 85. Mujagić), Blagojević, Bogičević, Zakarić, Šabanadžović, Zeba (od 75. Žerić), Projić. Šef stručnog stožera: Admir Adžem.

ŠIROKI BRIJEG

Bilobrk, Matić, Barišić, D.Ćorić, Baša (od 68. Kožul), Čabraja (od 83. Wagner), Menalo (od 90. Jurić), J.Ćorić, Begonja, Bralić, Marković. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

Rezultati by SofaScore

30 komentara

• Solidna rola sirokog al moram komentirat zasto se igraa slabo prema naprijed majkemi da smo oh stiskli 2 0 za nas glavu kidam,izvodenje base uvodi kozula zasto zatvaraas utakmicu sablicu.svaka cast tebi kapaa dole,al moras mudaa malo imat,otvori se nekad muski napadnimo zeljo je nistaa posebno ovo je se moralo dobit al jbg treba ginit za siroki,opet kazem. Treba vise napadat prvo poluvrijeme nijedan udarac nismo imali paa u pm ne kuzim.

• Šta ti kužiš ti misliš da je mjeserc sunce i obrnuto.Prije par dana sam pisao da željo nikada nije imao jadniju ekipu ni jadnijeg trenera.To je činjenica.I onakav amater trener što vodi želju je dokazao ovim sinjskim stočarima da su zaostali i glupi.Na početku 2 pol čovjek napravi nekoliko rotacija što mu u potpunosti promjeni sistem i ovi seljaci na klupi širokog su izgubljeni a čovjeku koji prati i zna linije je jasno da ukoliko zadrže to samo 5 min da široki treba dobiti gol.Oni kada su vidili da time zbunjuju igrače širokog ubrzo razvlače svoje linije i opet im dozvoljavaju da igraju kako žele i kako im odgovara jer su kod rukovodstva želje omiljeni i uvjek su spremni za dogovor.Ako ima neko ko je gledao utakmicu u novom sarajevu neka me ispravi i iznese svoje mišljenje.Gledao sam utakmicu na lic mjesta i vidio sramotu od igrača želje zapravo igru bez namjere da se postigne gol.Onaj jedan šut u gol što je Zeba pucao i tada je dobro pogledao gdje je bilobrk i gadjao točno u njega.Teško je igračima igrati utakmicu kada znaš da nesmiješ pobjediti.Čak se igračim širokog nudila pobjeda a oni to neznaju uzeti i oni sinjski stočari su prezadovoljni bodom je je u njihovim glavam željezničar nešto veliko,ogromno kao Baern.To je tako glup sistem,koji bi i travnik znao iskoristiti a ne jedan željo bez obzira što je jadan i nikad jadniji a tako i vodjen.Za onakav sistem trebaš imati igrače,nemože ti taj sistem igrati jedan sline bralić i čabraja.Ako ovo pročita pametan i stručan čovjek neka se javi a neka ne piše ovi opsjednuti jadnik koji još uvjek misli da možeš posaditi sjeme krompira a uzeti plodove južnog voća.

• Dobro moglo je bolje ali sam zadovoljan ima tu dobrog i meni mirise na dobar nastavak prvenstva .Obrana i bekovi uz J Corica i Vagija jako dobri.Markovic mi se sve vise svida bori se ulazi u duele iz ytakmice u utakmicu cini se da se polako vraca u onog starog dobrog beka .U Vagiju jos ima nesto neka ga i cini mi se da se on i Markovic jako dobro nadopunjuju citaju se steta sto Vagi nemoze odigrat cilu utakmicu ali sta na mladima svijet ostaje svaka cast samo tako naprid Siroki

• Tužno je kakve se sve igre igraju.Još tužnije kada jedan novinar to uveličava.Nezaboravlja se članak kako su novi treneri preporodili klub i osvojili kup.Ja garantiram ovo?Ja bez trenerske licence ali sa hvala Bogu znanjem izvesti ću olimpik ili velež.Posložit ću igrače da igraju pola sata sa ovim širokim.Za tih pola sata napravit ćemo 2 stopostotne gol šanse na ovi sistem.Kazao sam pola sata zato što igrači olimpika i veleža energetski nemogu parirati na veću minutažu jer su ipak oni federalni ligaši.Jadno je to.Iduće godine nam se opet možda smiluje jedan bogatiji klub iz ostatka sovjetskog saveza a u 2 pretkolu ćemo imat milost protivnika da nas ne napuni da možemo napuniti stadion sa primamljivim rezultatom.Ako budemo igrali prvu utakmici kao gosti naravno.Tragikomično.Ko to još radi?Tako se radilo i dok je Musa vodio klub.Primjer Mlada boleslav.Ko to još radi?U klubu lažu sami sebe.Dolazi nam onda neki stručnjak iz sinja koji će sa poluamaterskim igračima po znanju igrati sistem 3 4 3.Ko je tu naivan i glup.Glup je klub i sredina iz koje dolazi i najgluplji je oni ko doveo takve stručnjake koji su umislili da nešto znaju a neznaju da su jadniji od najvećeg jada.Željo im nudi sva 3 boda oni neznaju ni poklon odmotati.Na kraju utakmice čujem da se njihov trener ismijava u izjavi za tv.

• A zašto Mujo Mujić nije otišao u fratre? Zašto tvoj ćaća nije oženio neku u dimijama? Zašto Neretva ne poteče uzvodno?

• Opsjednuti bolesnik koliko si imena promjenio u komentarima.Anonimno je napisao realnost a realnost je da široki ima trenere koji nemogu voditi posušje,grude i klubove njihova ranga.Ako si se liječio taj psihijatar nema pojma i nije ti pomogao.

• Kod mene nebi igrao Menalo već bi taj išao na preodgoj i sumnjam da bi i to pomoglo, to je izgleda talent samo za glupe seljake.Nebi kod mene igrao Bralić jer je mutav i za bih nogomet.Čabraja je igrač za posušje i grude.Begonja se ne razlikuje od onog seljaka sesara.Na kraju netreba kriviti trenere,nisu oni krivi što su tu već onaj ko ih je doveo i upravo taj ima seljačko shvaćanje nogometa i za njega je ova liga u rangu andorskelige i lige san marina.Tako on razmišlja.Odeš u gabelu i izgubiš a tu dodje jedna krupa i odnese bodove.Kako možeš odigrati na grbavici nulu a gubiš u gabeli.To dovoljno kazuje ko je široki i da njima i ne treba trener njih može trenirati i neko iz feala.

• A šta je to kazao oni sinjski odrpanac u izjavi za bhtv?Kaže prije utakmice sam rekao bod.Ma kod koga ćeš ti jadniče osvojiti bod ako ti ga neko ne pokloni.To već zna čitava regija na koji način si osvojio kup a ti si najgori trener posle karačića što je radio na pecari.Neznaš čovječe a možeš zavaravati malu dicu čak i oni znaju da ti nemožeš ni vitez dobiti.Musa ti je pokazao u gabeli ko si ti a njima krupa uzima bodove.Napusti Široki čim prije to bolje za klub.U emisiji bhtv o premier ligi izbjegavaju pričati o vama jer zna svako da ste jedini klub koji skuplja bodove na neki drugi način.

• Ja pametnjakovica i bolesnika svakakvih u p.. m za nepovjerovat .Citam i nemogu da se nacudim koliko zlobe mrznje i cega sve ne .Tko si ti sto olajavas stalno trenere zaboga milog .Tko si sto stalno po igrac8ma i klubu pljujes .Imas veliki problem prijatelju dal s ovim trenerima klubom igracima .Sta si pripali talenat .Da imas znanja i upola koliko kao strucno opisijes Siroki bio bi u najmanju ruku trener pionira a ti po cio bogovi dan komentiras .Ne treba zalit klub s ovim trenerima oni su ok ja zadovoljan ali zaliti tebe e to bi vec bilo pozeljno pomolit se za tebe udijelit ti sto god da ti se sto prije pomogne ako vec nije preslo u kronicni poremecaj a tu nema pomoci.Naprid Siroki bravo za trenere i momke svaka cast

• ja isto mislim da je ovo propali talent neki, jer ne postoji drugo razumno objašnjenje za ovakav izljev zlobe i gluposti

• Po takvim široki ima naziv sela.nije izljev zlobe već činjenica.Na koncu šta čovjek ima s tobob i takvim raspravljat pozabavi se ti malo sa svojom naivnosti ako ne i retardiranosti.Pobrini se kako ćeš sebi pomoći jer kroz komentare kazuješ da ti treba ito kako.

• Jedino što bih zamjerio Sabliću je pitanje zašto Jurić ponovno na klupu,šta je sa Nikićem i ostalim mladićima koji su potpisali ugovore.Ovi novopridošli su tu ovu sezonu da se dokažu i odoše bez odštete i onda opet traži nove,a naša djeca nek trunu i griju klupu..

• Nemože klub trenirati otpad iz škuturije.Kada to shvate u Širokom možda krenu legalno i igrom osvajati bodove.Taj otpad nikada nije ni znao igrati nogomet.Ovaj jedan opsjednuti što podržaje otpad vjerovatno ima puno otpada i u svojoj kući i šta će jadan na to je navikao.Treba dovesti trenera iz Srbije kao što je bio onaj što trenirao radnik bjeljinu milošević.Nemogu odrpanci trenirat klub.Taj se isklalio na čeliku a svi klubovi čeliku pomažu.jeli bjeljina izguzbila od njih 3;0 što su bolji.Zato su i doveli onog glupog starca hafizovića jer znaju da će njemu drugi pomoći.Ko neće retarderima pomoći a još je mator.Apel za sponzor feal smjenite klošare sa klupe em što vam upropaštavaju klub uz to ih vi i plaćate.Vidit ćemo ko će se još u prvenstvu iskaliti na nemoćnom čeliku.Realno zrinjski ih može razbiti 10;0 a vjerovatno će im dati gol il eventualno 2.To je ta zaostalost kod trenera ajd razbij borac pa mu daj 6 komada.Ako daš borcu toliko ajd možda ćemo vas i trpiti a ako se budeš sa borcem natezao što će vjerovatno i biti onda marššššššš u škuturiju i ovce čuvaj.

• Puna podrška Sabliću i Hrgoviću još ,maknite onog odvratnog brazilca Wagnera,i sve će bit ok!
    Naprijed Sinjani Široki je vaš!

• Sve najbolje treneru i momcima svaka cast
    .Nek pacenik pise sto hoce pustite ga mene i ostale sirokobrijezane nemoze pokolebat ja navijam podrzavam tko god bigrao ili trenirao klub .Jel matere ti sto Sarajevo ne pusti pacenickom Celiku.Da im svi puste bili bi prvi konju oooo boze ko sve komentira ja mislim mozda da je ovo cak i tata od propalog talenta zao mu sto mu sincic ne zaigra.Moze se istrazit tko je to netko ko je pod Musom igrao a onda ga otpepali u skokovima pa vi skontajte a ja predpostavljam

• Ne. Lik je iz mostara. Pokušava srušiti trenera u našim očima i oblatiti široki i građane širokog … nećeš nikada. Sabljicu sinjski sine imaš podršku nas koji smo svaku utakmicu tu. SAMO ŠIROKI