Širokobriježani petardom “razmontirali” Krupu

Napokon jedno izdanje nogometaša Širokog Brijega po željama navijača ovoga kluba, odnosno sigurna izvedba i uvjerljiva pobjeda kojom su Širokobriježani učvrstili treću poziciju prvenstvenoga poretka.

Znalo se kako gosti iz Krupe neće maksimalno zapinjati, jer su ipak fokusirani na finale Kupa BiH pošto oni na taj način pokušavaju dohvatiti svoj prvi povijesni plasman na međunarodnu scenu, no bez obzira na sve te okolnosti domaćin je današnju utakmicu odradio na vrlo visokoj razini, te bez nekakvih stresova došao do punoga plijena.

Uvodnih desetak minuta bilo je klasično ispitivanje snaga, a potom su se krenule redati prilike pred gostujućim golom. Najprije Josip Ćorić u 11. minuti pogađa vratnicu udarcem s 20-ak metara udaljenosti, Lončar natrčava na odbijenu loptu, ali vratar Fejzić zaustavlja njegov pokušaj.

Samo minutu poslije Bagarić postiže gol koji zbog zaleđa biva poništen da bi Ćorić ponovno pokušao u 14. minuti, međutim tom prilikom lopta odlazi iznad gola.

Vodeći gol Sablićeva momčad postiže u 23. minuti kada je Josip Ćorić ubacio iz kornera, a Bernardo Matić odlično reagirao i pogodio za 1:0. Tom udarcu iz kuta prethodio je inače još jedan odličan pokušaj agilnog Ćorića, no Fejzić je i taj pokušaj neutralizirao izbacivanjem lopte u korner.

Čim su gosti iz Krupe krenuli s centra igrališta Baraban je oduzeo loptu, odlično prošao, a potom i nesebično uposlio Bagarića koji je pogodio za već lijepih 2:0.

Prilika se u 26. minuti ukazala i Wagneru, no Fejzić je zaustavio udarac iskusnoga Brazilca da bi Baraban u 29. minuti pucao pored protivničkoga gola. Gostujući strateg Slobodan Starčević vidio je da njegovoj momčadi baš ništa ne ide, te da im na Pecari možda prijeti čak i katastrofa, a čovjek ipak ne želi tek tako gubiti obraz, pa je već u uvodnih pola sata utakmice obavio dvostruku izmjenu budući da su umjesto Vukotića i Banovića zaigrali Savić i Guskić.

Usprkos tome nastavljena je simultanka domaćih, pa se u 39. minuti izrodio i treći pogodak, a već drugi u režiji raspoloženoga Matića. Ovaj put je Marković prošao po lijevoj strani i pronašao Matića, a ovaj još jednom pogodio za uvjerljivih 3:0.

Pet minuta nakon toga Marković je još jedanput neuhvatljiv po toj lijevoj strani nakon čega slijedi nova asistencija i novi pogodak s tim da se tom prigodom među strijelce upisao Josip Ćorić, koji je za prikazano u prvom poluvremenu svakako zaslužio taj pogodak.

U nastavku dvoboja ritam je očekivano splasnuo, no domaćini u 58. minuti ipak stižu i do petoga gola kada Fejzićevu mrežu pogađa mladi reprezentativac Stjepan Lončar nakon Barišićeve asistencije. Priliku je imao i Wagner u 67. minuti, ali je gostujući vratar obranio njegov udarac.

Do gola je mogao i Marić kada su u 78. minuti obranu gostiju izigrali igrači koji su dobili priliku u nastavku utakmice. Ivanković je proigrao Marića, no ovaj nije najbolje reagirao, pa je ostalo 5:0.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Sudac: Haris Kaljanac (Sarajevo). Utakmica 7. kola Lige za prvaka: Široki Brijeg – Krupa 5:0 (4:0). Strijelci: 1:0 Matić (23), 2:0 Bagarić (24), 3:0 Matić (39), 4:0 J. Ćorić (44), 5:0 Lončar (58).

NK ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Matić, Barišić, Bralić, Marković, Lončar, Peko, J. Ćorić, Wagner, Baraban, Bagarić. Šef stručnoga stožera: Goran Sablić.

FK KRUPA: Fejzić – Galešić, Maksimović, Redžić, Makitan, Lukić, Vukotić, Balabanović, Aleksić, Banović, Šamara. Šef strčnoga stožera: Slobodan Starčević.