Širokobriježani gaze sve pred sobom: Široki slavio nad Sparsom u Sarajevu

HKK Široki pobijedio je u derbiju 9. kola na Grbavici ekipu OKK Sparsa rezultatom 63:74.

Uvodne minute utakmice protekle su u izjednačenoj igri, piše Sportsport.ba, ali zatim Široki pravi seriju od 8:0 i uspijeva izkontrolirati prvu četvrtinu u svoju korist za 13:21.

Međutim, Spars uzvraća u drugoj četvrtini. Spars je potpuno nadigrao protivnika u ovom dijelu utakmice i na kraju prvog poluvremena su domaći košarkaši imali dva poena prednosti, 36:34.

Treća četvrtina nije donijela lijepu košarku. Spars nije blistao previše. Široki je ovaj dio utakmice dobio sa 15:5 i nakon 30 minuta igre ekipa sa Pecare je ponovo imala plus osam, 41:49.

Široki je kontrolirao utakmicu do samog kraja. Nisu dozvolili Sparsima da naprave gotovo ništa i na kraju su slavili trijumf u ovoj utakmici, piše Sportsport.ba.

Jusup: Na dobrom smo putu, ali moramo biti skromni i ponizni

Široki je do trijumfa vodio Goran Filipović sa 21 poenom, dok je kod Sparsa Adi Zahiragić upisao 14.

13 komentara

• Bravo momci, svaka čast. Mi smo ljudi koji puno puta druge kritiziramo, ali ja cu ovaj put sam sebe kritizirati, jer stvarno ne idem u dvoranu na domace utakmice, stvarno sam idiot jer vas nisam išao podržati. Vi zaslužujete podršku s tribina i zato sam već na idućoj utakmici prisutan na vas podrzim.
    Ajmo siroki, do ABA lige2
    Korak po korak, tamo gdje trebamo biti….aleeee

• Utakmica koja se očekivala sa dozom straha i unutar samoga kluba. Nije se znalo “gdje smo”. Sada se zna “gdje ste”, možete puno, dokazali ste to u prvom redu sebi i to bi mogla biti prekretnica. A svi mi ajmo podržati našu mladost, napuniti dvoranu. ONI SU TO ZASLUŽILI.

• Idem na svaku domaću utakmicu već godinama a ovi momci igraju kao u slavnim vremenima hkk široki. Trebaju imati samo malo više povjerenja u sebe i svoje mogućnosti i aba2 liga je sljedeće sezone u širokom. Molim sve navijače i simpatizere širokog da dođu u dvoranu i podrže naše momke u pohodu na novu titulu. Momci samo jako, slušajte trenera i nastavite s radom kao do sada i sve će doći na svoje. Prošle godine smo ispali na jednu loptu a ove gazimo kao nekada.

• Opet odličan rezultat, potvrda sjajnog niza, samo hrabro dalje. I svaka čast ljudima koji su pratili košarku i svaku utakmicu išli u dvoranu i kada to nije bio nivo izanimljivosti ni kvalitete nasih igraca kao nekada prije! SAMO ŠIROKI.

• Ako za vikend ovo ne privuce 1000+ gledatelja onda nam dzaba pobjedjivat i igrat bilo kakvu ligu kad navijaci ne dolaze.

Svaka cast momci, odlicno otvaranje sezone nadam se da cete ovakvi, pa i jos bolji bit i na kraju sezone, a da ce ovo sve navijaci a i sponzori prepoznat i pogurat svak na svoj nacin

• 1000+ neće biti sigurno, a bit će nešto više nego inače jer je izvlačenje nagradne igre. Baš kao i prošle sezone. Nažalost. Ja sam svaku utakmicu u dvorani, nekad se igrala ABA liga, a pričalo se zašto ne igraju naša djeca. Sad kad igraju opet nevalja. Nema u Širokom mase ljudi da bi ispratili i nogomet i košarku u nekoj velikoj brojci. Treba biti realan.

• Moze se to samo kad se hoce, na nogometu je skoro svaku 1000+ protiv losijih ekipa, trebaju u klubu malo na marketingu proradit, nagradna igra, dvije ulaznice dzabe preko fb i tako nesto. Prošle godine je bilo solidno kad je bilo izvlacenje, one sezone protiv Leotara kad je se igralo za Ligu za prvaka itd itd. Moze se kad se hoce samo je pitanje prepoznaju li naši ljudi to 🙂