Širokobriješki rukometaši pobjedom nad Neumom preuzeli vrh ljestvice

U 2. kolu Lige Herceg-Bosne, rukometaši Širokog ostvarili su drugu pobjedu te preuzeli vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Pobjedili su neugodnu ekipu Neuma s 8 pogodaka razlike (33:25).

Iz konačnog rezultata moglo bi se zaključiti da je HRK Široki lagano došao do još jedne uvjerljive pobjede, no zavarali bi se. Radilo se o izuzetno teškoj utakmici u kojoj je momčad Neuma vodila sve do 52. minute susreta kada su Širokobriježani prvi puta izjednačili na susretu (17:17) te u nastavku, nošeni bodrenjem brojnih navijača dvorane SRC Tucak, ostvarili novu pobjedu te i dalje ostali neporaženi na domaćem terenu.

Ovom pobjedom HRK Široki preuzeo je vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici sa 6 osvojenih bodova uz gol razliku +17, dok je drugoplasirana ekipa, protiv koje Široki igra u gostima u 3. kolu, Kiseljak također sa 6 osvojenih bodova no s gol razlikom +6.

Kod HRK Širokog najuspješniji je bio Frano Slišković s 12 postignutih pogodaka, dok je Mateo Gugić postigao 8, a Ivan Šaravanja 7 pogodaka. Kod gostiju najviše pogodaka postigli su Njavro i Šutalo koji su postigli po 6 i Lovrić 5 pogodaka. Utakmicu su sudili Ivan Džolić i Ivan Šarac, obojica iz Ljubuškog.

U 3. kolu HRK Široki gostuje kod drugoplasirane momčadi Kiseljaka.