Širokobriješke odbojkašice slavile na vrućem parketu Ilidže

Odbojkašice širokobriješkog Smeča s 2:3 (25:22, 14:25, 18:25, 25:21, 18:20) u setovima slavile su u Ilidži protiv neugodnog Igmana u susretu šestog kola Super lige Federacije BiH – skupina jug. Bila je to četvrta uzastopna te ukupno peta pobjeda Širokobriježanka s kojom su zasjele na drugo mjesto odmah iz Mostara.

Prvi set bio je neizvjestan te je pripao Igmanu (25:22). sljedeća dva seta Širokobriježanke su sigurno osvojile (14:25, 18:25). U četvrtom setu, zahvaljujući pogreškama gošći, Ilidžanke su uspjele osvojiti set s 25:21 te izboriti bod ulaskom u peti set.

Domaće odbojkašice odlično su otvorile peti set s 8:4 te se činilo da će Smeč prosuti pobjedu i bodove u Ilidži. No, u završnici su igračice trenera Ivice Bošnjaka zaigrale puno bolje te su uspjele osvojiti odlučujući set s 18:20.

Ovakav respektabilan niz pobjeda Smeča najbolja je pozivnica za nedjeljni susret protiv livanjskog Troglava koji se nalazi na trećem mjestu, odmah iza Širokobriježanki. Ovo što odbojkašice trenera Ivice Bošnjaka pružaju ove sezone je prava sportska priča o entuzijazmu i ljubavi za ovaj sport.

Način na koji ekipa promovira svoj grad kroz ovakve rezultate je i pozivnica svim onima koji mogu i žele naći načina da budu dio ovih zavidnih uspjeha.