Širokobriješke odbojkašice poražene od Bihaća

Odbojkašice širokobriješkog Smeča poražene su 1:3 (25:23, 21:25, 14:25, 28:30) od favoriziranog UOK Bihaća u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za Premijer ligu BiH igranom u odličnoj atmosferi dvorane Pecara.

Smeč je dobro ušao u susret te je poveo 1:0 u setovima (25:23). U drugom setu gledali smo sličnu igru s obje strane, no ovaj set je ipak otišao na stranu Bihaća (21:25). Treći set gostujuće odbojkašice osvojile su bez većih problema (14:25), no do pobjede su se morale dosta namučiti.

U četvrtom setu punom preokreta gledali smo odličnu odbojku. Širokobriježanke su imale priliku u par navrata izjednačiti na 2:2 te uvesti utakmicu u peti set, no s(p)retnije gošće iz Bihaća su uspjele osvojiti set s 28:30 te upisati veoma važnu pobjedu za ulazak u finale doigravanje.

Drugi susret na rasporedu je sljedećeg vikenda u Bihaću. U drugom polufinalu SOK Mostar je slavio u Lukavcu s 2:3 protiv Smeča.