Široki Wwin zaledio Laško na – 8

Košarkaši Široki Wwina savladali su večeras na Pecari ekipu Zlatorog Laško iz Celja rezultatom 72:64.

Prvak BiH je u potpunosti kontrolirao igru tokom svih četrdeset minuta utakmice, te su sasvim zasluženo došli do 12. pobjede u ovoj sezoni ABA lige. Prvi period su izabranici Ivana Velića dobili rezultatom 17:12, da bi na kraju poluvremena Široki imao jedanaest poena prednosti 37:26.

I u nastavku utakmice Široki mirnom igrom održava stečenu prednost koja se konstantno kretala oko deset poena razlike. Treći period je minimalno pripao gostima, no u posljednjih deset minuta Široki je ušao sa devet razlike 58:49. Posljednju dionicu igrala se izjednačena košarka, a na kraju je naš predstavnik slavio pobjedu od osam poena razlike.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Jakov Vladović sa 16 poena, dok je kod gostiju iz Celja Alen Omić ubacio 20 poena.