Široki WWin ugostio europske viceprvake, Maccabi iz Tel Aviva 60:84 (FOTO)

U okviru 4. kola regionalne ABA košarkaške lige, pred 4500 gledatelja aktualni prvak BiH ugostio je velikana europske košarke, višestruke europske prvake, Maccabi iz Tel Aviva. Fantastična atmosfera i 4500 gledatelja u dvorani Pecara obilježili su ovaj veliki sportski događaj u Širokom Brijegu i Hercegovini.

Mlada momčad Širokog pružila je dostojan otpor protiv europskih viceprvaka. Tijekom cijele prve četvrtine bili su ravnopravan protivnik Izraelcima. U rezultatskom egalu držali su se 15. minute susreta kada je Maccabi presingom i svojim prepoznatljivim stilom igre uspio podići ritam utakmice na višu razinu. U tom trenutku odlaze na nedostižnih 33:50, rezultat kojim se otišlo na odmor.

U drugo poluvrijeme Široki ulazi odlučnije kada uspijeva smanjiti rezultatsku razliku na samo deset koševa. Drugo poluvrijeme su obilježile odlične obrane na obje strane. No, iskusnija izraelska momčad ipak uspijeva vratiti rezultat na visokih dvadeset koševa prednosti. I tu prednost održava do kraja i rutinski utakmicu privodi kraju. Konačan rezultat na kraju bio je 60:84 za Maccabi Tel Aviv. Unatoč visokoj pobjedi gostiju domaća momčad može biti ponosna na prikazanu igru i želju da se odupre viceprvacima Europe.

U redovima Širokog najraspoloženiji je bio Fran Pilepić sa 18 ubačenih koševa (4/8 šut za tri, te 5 asistencija), Šakić je dodao 12 koševa, Barać 7 i Butorac 5, kod gostiju najefikasniji bili su Eliyahu s 19 koševa, Hendrix je ubacio 16, Schortsanitis 13 te Ohayon 10.

U večerašnjem susretu protiv europskih viceprvaka u redovima Širokog debitirao je šesnaestogodišnji Domagoj Bošnjak, kojeg je širokobriješka publika nagradila velikim pljeskom.