Široki visokom pobjedom protiv Radnika osigurao novi nastup u ABA 2 ligi

Košarkaši Širokog slavili su na svom parketu protiv košarkaša Radnika iz Bijeljine s čak 50 razlike. Konačan rezultat glasio je 90:40, a Širokobriježani su tako osigurali novi nastup u ABA 2 ligi.

Od početka utakmice bilo je jasno u kojem smjeru ona ide.

Široki se nametnuo kao višestruko kvalitetnija momčad te je kako je utakmica odmicala njegova prednost samo više rasla. Trener domaćih Danijel Jusup je do kraja dao priliku svim raspoloživim igračima i gotovo svi su postigli poene.

Već nakon prvog poluvremena Širokobriježani su imali prednost od čak 38 razlike (60:22) pa je pitanje pobjednika bilo riješeno.

U nastavku je zabilježena nešto skromnija igra domaćina, jer su uglavnom nastupili igrači koji inače imaju nešto manju minutažu.

Mladi Dominik Vujanović je dobro iskoristio nešto veću minutažu

Ipak, i oni su podignuli prednost za još dodatnih 12 koševa viška i na kraju potpuno zasluženo slavili s konačnih 90:40.

S ovom pobjedom, Širokobriježani su osigurali prvo mjesto u ligi uoči Lige 6 i doigravanja, a ta pozicija jamči im novi nastup u ABA 2 ligi.

Izabranici Danijela Jusupa ponovno će nastupiti u ABA 2 ligi

Kod domaćih najefikasniji je bio Luka Božić s 23 koša, a Dominik Vujanović je pridodao 17 poena. Kod skromnih gostiju, najviše koševa ubacio je Srđan Jovanović, i to njih osam.