Široki uz pogodak Ćorića upisao vrlo važnu pobjedu protiv GOŠK-a

Nogometaši Širokog slavili su vrlo važnu pobjedu uz rezultat 1:0 protiv GOŠK-a iz Gabele u 25. kolu Premijer lige BiH.

Široki se od početka utakmice nametnuo kao bolja momčad na terenu kroz kontrolu lopte i posjed, ali trebalo je neko vrijeme da počnu stvarati konkretnije prilike.

Ipak prvu pravu priliku imao je GOŠK preko Šime Gržana u 5. minuti utakmice. Nakon kornera domaćih, u kontru je krenuo Gržan, driblingom je vagao Markovića i Ćorića koji su ga pratili u šesneastercu, i potom šutirao pored vrata Bilobrka.

Potom u 11. minuti Pamić je imao dobar udarac s vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi malo iznad vrata gostiju.

Dvije minute kasnije Gabeljani ponovno dobro izlaze u tranziciji, bilo je malo konfuzije u obrani Širokog, ali na kraju lopta završava u rukama Bilobrka.

U 18. minuti dogodio se jedan sporan trenutak u kojem su domaći igrači žestoko prosvjedovali i tražili jedanesterac, kad su nakon kornera dvojica igrača Širokog srušena u jedanestercu, ali sudac Bojo je samo odmahnuo rukom.

Ipak tri minute kasnije Široki dolazi u vodstvo, nakon lijepe kombinacije Begonje i Pamića, lopta stiže do Bagarića koji probija lijevu stranu, ubacuje oštru prizemnu loptu na peterac, a s druge strane akciju je sjajno pratio Dino Ćorić kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu.

Bagarić je odlično asistirao Ćoriću za pobjedu Širokog

U 36. minuti vrlo lijepa akcija Širokog. Ćorluka je ubacio s desne strane, a loptu primiruje Marković i dodaje je Eninu na vrhu šesnaesterca, koji je bio malo ometen pa nije završio akciju na najbolji mogući način. Lopta odlazi visoko iznad vrata Kozića.

U prvih nekoliko minuta nastavka igralo se mirno na sredini terena, a Sedloski odmah na poluvremenu vjerojatno zbog ozljede izveo Pamića, a umjesto njega uveo Marića. Široki prvi prijeti preko danas vrlo dobrog Ćorluke u 51. minuti, ali njegov udarac gostujući braniči su blokirali i lopta odlazi u korner. Dvije minute kasnije Eliomar snažno šutira, ali pored gola.

Situacija na terenu je bila poprilično mirna do 77. minute. Široki je napravio sjajnu akciju, Ćorluka odlično ubacio s desne strane, a sam na petercu je ostao Marković, volej udarcom šutirao snažno, ali točno u vratara Kozića, koji je krajnjim naporom izbija u korner.

Marković je imao sjajnu priliku u 77. minuti

Široki je do kraja utakmice kontrolirao igru, sačuvao vodstvo i zabilježio vrijednu pobjedu, iako je je momčad GOŠK-a zamalo šokirala publiku na Pecari, nakon jedne odlične prilike nakon udarca iz kuta.

S ovom pobjedom Široki se vratio na treće mjesto sa tri boda ispred Željezničara i četiri ispred Čelika.

Ivanković: Bili smo u početku malo rastreseni, ali kasnije smo kontrolirali igru

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Ćorluka, Marković, Barišić, Hrkać, Enin, Begonja, Pamić (od 46. Marić), Ćorić (od 78. KOžul), Eliomar (od 62. Petrović), Bagarić

GOŠK: Kozić, Karamarko, Vego, Đajić, Raguž, Medak, Hasanović, Kovačić (od 79. Mujkić), Ereiz (od 64. Kulović), Gržan, Ramić

42 komentara

• Mi smo široki i idemo na pobjedu.Imamo Europsku ekipu.Toliko od mene dć.Na kraju objektivni zaključak nismo primili gol od goška zahvalčjujuć modernom nogometu.Nismo igrali protiv nekog slabog protivnika već protiv goška.

• Ovu prevaru od trenera što prije natrat iz širokog samo pare uzimaju a igre nigdje ovo su naj veće prevare od trenera

• Volio bi svoj Siroki u europi vidit,al stid ce me biti ako odemo u europu ovo ne lici na nogomet,imamo 10 igraca sa strane,od tih 10,8 ih nema veze s nogometom.

• Naš široki je danas proigrao jer GLEDAJ Bagarić se vratio u formu nakon GLEDAJ teške ozljede. Tako da u nekoliko GLEDAJ prošlih utakmica je bio najbolji igrač. I danas je GLEDAJ Bagarić probio bok, dodao loptu Ćoriću i nije bilo teško GLEDAJ Gošku dati gol. GLEDAJ mi svaku utakmicu idemo na pobjedu jer GLEDAJ mi smo Široki i svake sezone idemo, plasiramo se u europska natjecanja.

• Treći smo, imamo skoro osiguranu Europu, liga je takva kakva je , u kupu u finalu.
    Posjećenost fina, čak i bolja od prvoligaša iz susjednog grada.
    Najvjerniji navijači prolaze svoju katarzu, nismo režimski i politički i medijski uštimani kao horde zla ili ultrasi, u nas je totalna anarhija na 300 ljudi 6 struja… To je naše ja se toga ne stidim, čak se ponosim.
    Iza nas je željo sa armijom od skoro milijun navijača , čelik sa 300 tisuća, sloboda….
    Držimo se politike da ne mogu igrati oni i oni.
    Ja sam ponosan, iako nije sve po mome.
    I da još nešto… Neka ga puše svi mamićevci, hadezeovci, lajktragači i slični..
    Samo Široki!!!

• Nije ni u Splitu pa sta pa opet ljudi pune Poljud sjasi i odlazi iz grada ako ti se ne svidja crkva na brigu nk Siroki HKK Siroki ponos ovog grada kome se ne svidja moze u Njemačku irsku Austriju ne treba se vracati sjasite vise s tim zuganjem na sve i svasta SAMO SIROKI

• Neznam bio sam na utakmici izjednačena igra podjednako ove ekipe sansi dajic promašio loptu i ćorić dao gol realno svakome po bod o sudenje necu NistA reci jer nas kradu stalno zelim sirokom da osvoji kup i da jedno znate da je siroki svima drugima u Gabeli a neznam po koji put osjećam neku mrznju prema gosku eto vam Doboj Kaknja tuzle i zvijezde kada su nam oni frazi od goska

• Mozemo ispasti mozemo ostati u ligi sve je u rukama igrača ali nikada nećemo nikoga mrziti niti mu zeljeti nizi rang skripari se u Gabeli osjećaju kao kuci pa zasto ono skandiranje

• Bolan dva penala z široki nedosuđena.
    A o mržnji i slično pitaj gosp Ilića koji je našao naše igrače u gabeli. od tada mržnja vlada.
    Neka se čovjek javno ispriča na pecari, neka zamoli oprost i bit će GOŠK opet dočekan kao sin odmetnuti

• Ajde malo o utakmici.Pojedinačno i svim igračima akcijama dajte nešto konkretno samo gluposti pišete i spremna ajmo od golmana do napada

• Sezona nije bas iz snova, igracki, takticki, i tako, no 3. smo, i u jednim velikim korakom u finalu kupa, bilo je ono i losijih sezona, tko malo vise prati, moze se sjetiti toga, no sve to ostavljamo iza sebe, Siroki se uvijek uzdize u vrh BiH nogometa, i ostaje trn u oku mnogima. Sad samo jako po pozitivne rezultate, pocevsi od TOŠK-a u srijedu, pa onda naredno kolo protiv Sarajeva, ne kazem da smo igracki bolji, ali nije ni Sarajevo FC Barcelona, i onda lijepo za Veliku Subotu protiv Zrinjskog, samo ovaj put, ja kao sirokobrijezanin, volio bi da bude fer i korektna igra, a pogotovo fer i korektno navijanje, bez ružnih i seljastih uvreda, nije nam potrebno, ljudi Uskrs je, a nas je sve manje, jos nam trebaju ta podbadanja i sve. Siroki ostaje, ponos nase Hercegovine, samo jako i hrabro, ima stvari na kojima treba poradit, no srcanost i ponos, ljudi ovoga grada, i ovoga kluba, jaca je od svega! SAMO JEDNO IME ŠIROKI !

• Goce cemu ovako zatvorena igra bez sansi.nije ovo liga prvaka.ocito u postavci im je najbitnije ne primiti gol a ako ga slucajno daju dobro je.i za kraj nisam u zivotu vidio losijeg igraca od petrovica a pola europe sam prosao po stadionima

• Ko te pita sto je Los bitno je koeficijent PA PA zato I igraju tako Mito I korupcija svih vrsta Juric je za njega Ronaldo. Ali stetA povrijeden.

• Molio bi upravu kluba da skloni one reklame od pokojne “Primorke” jer je firma potpuno ugašena.Eto koliko vodite računa o svemu, ako ne znate da vam je nekada jedan od većih sponzora riknuo.Ne živi se od nostalgije nego tražite nove, inače će tu u opet igrati Brotnjo i slični.

• Na stadion stavit kamere i mirofone, pa da vidite pravo navijanje: SAMO PSOVANJE I VRIJEĐANJE, PRAVI KATOLICI.
    Pogledam svaku utakmicu i ovo što sam napiso je ISTINA.
    PS. SAD OPALITE S MINUSIMA

• Ne znam cemu tolika negativa odjednom, pa nismo odigrali nista losije nego sto igramo cijelu sezonu. Tri boda su tu, na trecem mjestu smo se odvojili, jednom nogom u finalu kupa.. (cijim bi osvajanjem sezona bila uspjesna). Iskreno stid me bilo slusati kako veliki navijaci i katolici zvizde momku od 20 godina ni krivom ni duznom. Pravi navijac to nikad ne bi radio svom igracu. Najlakse iz gomile hukati i smijati se, pa onda na misu poslije utakmice. Momku treba prvo dati sansu nek odigra 5 utakmica pa tek onda komentirati (i zvizdati onom ko ga je doveo onda).

• Tako je take psovke u zivotu nisam cuo korizma. POSTITE OD PSOVANJa IMENA BOZIJEGA JELI Isus ikada vas o psovao sramote od f krscana sluge zloga.

• Ljudi zašto negativno ? Znam da uvijek može bolje, ali treći smo u prvenstvu, skoro u finalu kupa. Nismo igrali loše, da je Stipin zicer upao pobjeda bi bila uvjerljiva, GOŠK nam je stvorio jednu polu-šansu na cijeloj utakmici. Ova ekipa nema veliku kvalitetu ali nitko ne može reći da se ne bore, uklizavaju, trče, a to je najbitnije. Mi malo cijenimo sebe odnosno naš klub. Pogledajte koji nam gradovi/klubovi gledaju u leđa. Mi smo malo mjesto u odnosu na Sarajevo, Zenicu, Tuzlu,… a ipak smo ispred. Budimo ponizni i Bogu zahvalni pa će nam biti još i bolje.

• Nemožeš ni očekivati igru.To je jedina ekipa koja ima uz trenera još i 4 pomoćnika.Opet držim da Goce može voditi ekipu ali nema pravog pomoćnika.Vlahu je doveo zato što mu je dobar prijatelj.Kad sve sabereš i oduzmeš ispadu da su Musa i Kokić bili najbolji i jedini su znali kako prilagoditi igru odredjenom protivniku.Mislim da bi sa ovim igračkim kadrom njih dvojica bili prvaci.Na kraju treba napomenuti da onaj tko dovodi igrače nije dobar.Ako izuzmemo Enina i Eliomara tu nema igrača a dovedeni su i ovde su najavljeni kao pojačanja.Franjić je poguren i nikav igrač a ovde je najavljen kao najveće pojačanje.Ljudi moji za vas nije nogomet već tražite posao u komunalnom.