Široki uvjerljivo porazio Zvijezdu 09 i priključio se gornjem domu ljestvice

Nogometaši Širokog Brijega s uvjerljivih 4:0 svladali su momčad Zvijezde 09.

Bila je to utakmica koju su domaći nakon više od dva mjeseca zaigrali pred publikom, što je izazvalo solidan interes navijača u Širokom Brijegu.

Široki je poveo čim je utakmica krenula. Strijelac je bio Dino Ćorić, nakon duge Matićeve lopte, sjajno je lob udarcem prevario vratara Avramovića.

Šest minuta kasnije već je bilo 2:0. Cipetić je sjajno ubacio s boka, a pred golom gostiju se odlično snašao Makedonac Angelov i Široki je rano stigao do željene prednosti.

Domaći su nastavili pritiskati, a gosti nisu imali snage oduprijeti se odlučnim igračima Širokog Brijega.

Utakmica je u 34. minuti bila prekinuta, zbog fotografije Slobodana Praljka u kavezu navijača Škripara, ali vrlo brzo se nastavila.

Dino Ćorić je načeo goste iz Etno sela Stanišić

U drugom poluvremenu Zvijezda se malo otvorila, ali ništa konkretno nisu mogli napraviti, dok je Široki bio jako neugodan preko kontri.

Široki je redao prigode pred golom Avramovića, zbog čega gosti mogu biti zadovoljni što nisu i gore stradali u rezultatskom smislu. U 68. minuti Širokobriježani su povisili vodstvo na 3:0. Nakon ubačaja Kvesića ponovno je pogodio Viktor Angelov koji je danas pokazao zašto je doveden na Pecaru.

Makdeonac Viktor Angelov je pokazao klasu na današnjoj utakmici

Konačnih 4:0 postavio je Stipe Jurić u 82. minuti, a asistirao mu je Petar Franjić. Obojica su ušli u igru u nastavku.

Publika se konačno vratila na Pecaru, nakon kazne za NK Široki Brijeg

Široki je s ovom pobjedom napravio važan korak ka gornjem domu ljestvice, dok je Zvijezda 09 ostala prikovana na dnu ljestvice.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Matić, Kovačić, Kvesić, Enin, Hrkać, Marić, Ćorić, Angelov, Bagarić

ZVIJEZDA 09: Avramović, Mehmedagić, Correia, Predragović, Đelmić, Marković, Tojčić, Babić, Stjepanović, Benović, Badji

Utakmica Širokog Brijega i Zvijezde 09 kratko prekinuta zbog slike sa Slobodanom Praljkom