Široki uvjerljivo poražen u Novom Pazaru, domaći išli iznad stotke

Košarkaši Širokog poraženi su u sklopu 15. kola ABA 2 iige u Novom Pazaru od istoimenog domaćina s rezultatom 103:87.

S obzirom da su igrači Hrvoja Vlašića uoči ove utakmice imali četiri pobjede više od momčadi Novog Pazara i s obzirom na stanje na ljestvici, glasili su kao favoriti, ali bila je ovo jedna od rijetkih utakmica ove sezone u kojoj su podbacili.

Gosti iz Širokog Brijega su bolje otvorili utakmicu i dobar dio prve četvrtine imali su vodstvo, ali pred sami kraj prve dionice domaći prelaze u prednost i polako je povećavaju do kraja utakmice te osvajaju vrijednu pobjedu.

Prva četvrtina je pripala je domaćima s rezultatom 26:22.

U drugoj dionici igre osjetio se drastičan pad u igri Širokobriježana što su Novopazarci znalački iskoristili.

Ovih 10 minuta igre poslužilo im je da podignu svoju prednost i na velikih plus 18 predvođeni sjajnim Aleksandrom Tdorovoićem za kojeg obrana Širokog nije imala pravi odgovor.

Poluvrijeme se tako završilo rezultatom 56:41 za domaće, a Široki je imao velikih problema u obrani.

Široki je bio puno ravnopravniji protivnik u trećoj četvrtini, probudila su se i braća Drežnjak koji su se koliko toliko pridružili jedinom raspoloženom Goranu Filipoviću.

Ipak Široki nije uspijevao napraviti kvalitetniju seriju i približiti se domaćima na neku prihvatljiviju razliku. Štoviše Novopazarci su dobili i ovu četvrtinu s četiri razlike te je okončali s velikih plus 19 uoči posljednje dionice (83:64).

Tu razliku bilo je teško dostići uz igru kakvu su danas pokazali gostujući igrači. Njihov pristup bio je nešto bolji u posljednoj dionici, ali čini se da je tada već bilo kasno za bilo kakav preokret. Široki je posljednju četvrtinu dobio ali to nije nimalo ugrozilo domaće.

Novi Pazar je tako na kraju upisao šestu pobjedu s konačnim rezultatom 103:87.

Najbolji u redovima domaćih bili su Todorović s 24 koša i Mallorry s 20 koševa (5 skokova), a pridružio im se Brunčević s 14 koševa.

Kod Širokog najviše su pokazali Goran Filipović i Dario Drežnjak, obojica po 18 poena (Filipovć 6 asistencija, Drežanjak 6 skokova). Mateo Drežnjak postigao je 14 koševa (5 skokova i 7 asistencija, dok je Filip Kraljević postigao 11 poena (3 skoka i jesna asistencija).

Široki u idućem kolu gostuje crnogorskom Lovćenu, dok Novi Pazar na svom terenu dočekuje beogradski Dynamic.