Široki uvjerljiv u prvoj pripremnoj utakmici, Ljubušaci se vratili sa šest golova u mreži

Nogometaši Širokog Brijega upisali su uvjerljivu pobjedu u prvoj pripremnoj utakmici uoči nastavka sezone u Premijer ligi.

Protivnik Širokobriježana bila je vodeća momčad 2. lige FBiH Jug, NK Ljubuški, a Široki je na terenu s umjetnom travom u Trening kampu “Musa-Karačić” slavio s visokih 6:1. Širokom je to prva pobjeda na ovim zimskim pripremama, dok su Ljubušaci upisali drugi poraz (prije dva dana poraženi od Posušja s 3:1)

Razlika u kvaliteti je bila očita, s obzirom na stupanj natjecanja u kojima se ove dvije momčadi natječu, iako su i Ljubušaci u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetli vratima Širokog u prvom poluvremenu kada je rezultat još bio aktivan.

Toni Karačić je u dva poluvremena izveo dva kombinirana sastava, a svakome od trojice vratara dao je priliku po 30 minuta, a i trener gostiju Damir Vučić je u drugom poluvremenu zamijenio skoro sve igrače.

Već u petoj minuti, nakon odličnog ubacivanja s lijeve strane novog pojačanja Josipa Majića, za 1:0 domaćih pogađa Alen Jurilj. Na 2:0 u 36. minuti povisio je Stipe Jurić, a ponovno je asistirao Majić. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Novo pojačanje Širokog Josip Majić upisao je dvije asistencije

U drugom poluvremenu kod domaćih se posebno istaknuo mladi Ivan Ikić. Najprije je u 50. minuti srušen u šesnaestercu Ljubušaka, nakon čega je dosuđen kazneni udarac. Ikić je sam preuzeo odgovornost i sigurno pogodio za 3:0.

15. minuta kasnije, Ikić je ponovno u prvom planu. Ovaj put je odlično asistirao novom napadaču Širokog, Poljaku Mateuszu Zachari koji je sigurno pogodio za visokih 4:0.

Ljubušaci su u prvom poluvremenu nekoliko puta ozbiljno zaprijetli vratima Širokog

Netom nakon u 68. minuti toga i Ljubušaci stižu do pogotka. Strijelac za goste bio je Luka Bencun.

Ipak do kraja susreta Široki postiže još dva pogotka. Najprije je Ivan Ikić u 77. minuti iz skraćenog kornera vratio sjajnu povratnu loptu na vrh šesnaesterca, a tamo ju je dočekao Zvonimir Begić, koji je preciznim prizemnim udarcem povisio na 5:1.

Konačan rezultat postavio je Marko Jurić u 88. minuti, koji je glavom pogodio nakon ubačaja iz kuta mladog Tea Hercega, koji se nalazi na probi u Širokom Brijegu.

NK ŠIROKI BRIJEG: 1. poluvrijeme – Zlomislić (Miškić), Medić, Obšivač, Oršolić, Čuljak, Stanić, Mašić, Majić, Jurilj, Brekalo, S. Jurić; 2. poluvrijeme: Miškić (Pehar), Raguž, M. Jurić, Obšivač, Herceg, Čepo, Šabić, Ikić, Zachara, Lukić, Maganjić

NK LJUBUŠKI: Iličić, Brkić, Markić, Vištica, T. Bošnjak, Lauc, Ljubić, Granić, M. Bošnjak, Buhač, Nižić (u drugom poluvremenu su zaigrali i: J. Bebek, F. Bebek, Perić, Džida, G. Puljić, P. Puljić, Miličević, Čuljak i Bencun)