Široki uvjerljiv protiv Zrinjskog u Mostaru na otvaranju prvenstva BiH

Košarkaši Širokog uvjerljivo su u prvom kolu Prvenstva BiH svladali momčad Zrinjskog u dvorani na Bijelom Brijegu rezultatom 83:98.

Odigravanje ove utakmice bilo je upitno jer je HKK Zrinjski kasnio s registracijom pojedinih igrača, ipak na kraju je odlučeno kako će se utakmica odigrati, ali ista je svejedno kasnila jer je istoj dvorani ranije igrana ženska odbojka, a ta utakmica se odužila.

Široki je od početka pokazao da je kvalitetnija momčad na terenu tražeći pobjedu na otvaranju prvenstva u kojem brani naslov prvaka.

Prvu četvrtinu gosti s Pecare dobivaju na kraju “samo” s 23:20, iako su u jednom trenutku vodili i 10 razlike (16:6),  a u više navrata i 8razlike. Ipak uporni domaći igrači su se uspijevali približiti gostima.

U drugoj četvrtini Široki ubacuje u brzinu više i polako počinje stvarati izraženiju rezultatsku prednost, u čemu su se posebno iskazali Mateo Drežnjak i Mateo Čolak. Široki dobiva ovu dionicu s 28:19 pa se na poluvrijeme otišlo s ukupnih 51:39 za goste s Pecare.

Nastavak utakmice donio je daljnju dominaciju Širokog. Gosti su u pojedinim trenucima ili rutinski čuvali prednost ili ju još više podizali. Domaći su bili nemoćni protiv momčadi Širokog u kojoj gotovo da nije bilo slabog pojedinca.

Treća četvrtina je također otišla u korist Širokog uz daljnje povećanje prednosti od 18 razlike.

Mostarci su odigrali nešto bolje posljednju četvrtinu, dok je Široki zbog visoke prednosti koju je imao, malo posustao u koncentraciji u obrani. Zbog toga su Plemići dobili posljednju četvrtinu 25:22, ali nedovoljno da bi imalo ugrozili goste s Pecare.

Široki je zasluženo odnio prvu pobjedu u ovogodišnjem prvenstvu.

Najbolji u redovima momčadi s Pecare bili su Mateo Čolak s 21 poenom, Ivan Karačić s 19 koševa i 6 skokova te Dario Drežnjak sa 16 koševa, 7 skokova i 3 asistentcije.

Kod Mostaraca jedini raspoloženi bili su Krsto Bjelica s 24 koša i 8 asistencija i 6 skokova, odnosno Stefan Glogovac s 23 koša i 7 skokova.

ZRINJSKI: Soldo, Šabić (3), Vranješ (10), Bjelica (24), Herenda, Žunić (2), Radak, Glogovac (23), Zlomislić (6), Perković (7), Haličević (5), Džajić (3)

ŠIROKI: Naletilić (2), Kraljević, Filipović (4), Čolak (21), Zubac (9), Bošnjak (2), Karačić (19), Čović (2), M. Drežnjak (14), D. Drežnjak (16), Damjanović (4), Batinić (5)