Široki uvjerljiv protiv Metkovića, hat-trick Lukića

Nogometaši Širokog Brijega upisali su prvu pobjedu na aktualnim zimskim pripremama uoči nastavka sezone. Oni su u svom kampu “Musa-Karačić s visokih 5:0 bili bolji od hrvatskog četveroligaša ONK Metković.

Nakon tijesnog poraza (1:2) od Hajduka u Splitu prije šest dana, Širokobriježani su ovaj put imali puno lakši zadatak ispred sebe i upisali su uvjerljivu pobjedu.

Utakmicu je obilježio hat-trick izrazito raspoloženog Daniela Lukića koji je mrežu gostiju pogodio u 27, 38 i 85. minuti utakmice, na asistencije Vukoje, Rozića i Ikića.

Mrežu Metkovaca još su pogađali širokobriješki Splićani Jakov Blagaić u 41. minuti na asistenciju raspoloženog Rozića i Tin Jurica u 88. minuti utakmice nakon odbijanca.

Iduću pripremnu utakmicu, Široki će odigrati protiv mostarskog Veleža na Pecari. Taj susret najavljen je za srijedu, 26. siječnja, ali nije još poznato u točno kojem terminu.

Ivanković zadovoljan nakon Metkovića: Radimo i na pojačanjima

ŠIROKI BRIJEG: Pehar (od 46. Puljić), Valinčić (od 46. Medić), Jurić (od 46. Ravlija), Prusina, Brekalo (od 46. Čuljak), Ćavar (od 75. Begić), Vukoja (od 46. Jurica), Blagaić (od 46. Paponja), Ikić, Rozić (od 46. Llanos), Lukić, Trener: Jure Ivanković

ONK METKOVIĆ: Medić, Jurković, Manenica, Plećaš, L. Borovac, Brečić, Mioč, Šutić-Galić, Kežić, N. Jelčić, Šutalo (još su igrali: Rastočić, Marević, M. Jelčić, Žilić, M. Borovac). Trener: Tomislav Plećaš