Široki uvjerljiv protiv Kaknja na Pecari

HKK Široki je u 13. kolu Prvenstva BiH uvjerljivo slavio na domaćem parketu protiv momčadi Kaknja rezultatom 72:60 i tako im se osvetio za poraz u prvom dijelu sezone.

Sami početak utakmice protekao je u ravnopravnoj borbi dvije momčadi, no već sredinom četvrtine domaćini su uhvatili ritam i uspostavili prednost koju su zadržali do samog kraja. Prvi period igre pripao je Širokom rezultatom 16:12.

Drugu četvrtinu Široki je odigrao sjajno. Širokobriježani su upisali 21 poen, dok su gosti ubacili samo 8, tako da se na poluvrijeme otišlo s prednošću Širokog 37:20.

Dobrom obranom i brzim napadima Široki je i u trećoj četvrtini nastavio u sjajnom ritmu i nije bilo prilike da se gosti približe i smanje zaostatak. Domaćini nisu gubili koncentraciju pa je i prednost lagano rasla. U posljednji period igre Široki je ušao visokom prednošću 56:35.

U nastavku je bilo teško za očekivati da će se gosti uspjeti vratiti. Široki je rutinski priveo susret kraju upisavši novu vrijednu pobjedu.

Podsjetimo, u prvom djelu prvenstva Kakanj je bio bolji od Širokog rezultatom 92:81.

U redovima Širokog istaknuli su se Goran Filipović s 23 i D. Drežnjak s 13 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Haris Ćurevac s 12.