Široki uraganskom serijom slomio otpor Studenta u Mostaru

Objektivno dosta teže nego što krajni rezultat od 64:84 sugerira košarkaši Širokog slavili su gostujuću pobjedu nad mostarskim Studentom u današnjoj utakmici 21. kola Lige 11 Prvenstva BiH. Naime, u završnici treće četvrtine imali smo rezultat 54:54, no gosti su serijom 7:0 okončali treću dionicu i u završnih deset minuta ušli s prednošću 61:54. Nastavili su s izvrsnom igrom i u toj posljednjoj dionici te ubrzo stigli do vodstva 72:54 što će reći da su domaćinu kreirali seriju od 18:0!

Nakon toga ostatak utakmice bilo je rutinsko odrađivanje posla za jedanaestu pobjedu u sezoni čime su igrači Damira Vujanovića praktično osigurali Ligu 6 za prvaka.

Široki je inače bolje ušao u utakmicu i poveo 7:2, ali je domaćin ubrzo uzvratio svojom serijom 8:0 za njihovih 10:7, a nešto kasnije semafor je pokazivao i 21:12. Imali su domaćini u nekoliko navrata 9 poena prednosti, ali ipak nisu uspjevali stići do dvoznamenkaste prednosti.

Kod rezultata 28:19 u završnici prvih dest minuta, te početkom druge četvrtine gosti se serijom 8:0 približavaju na minimalnih 28:27 da bi kasnije i izjednačili rezultat na 31:31. Dvije minute do odlaska na poluvrijeme Student je ponovno vodio s obećavajućih 46:38, međutim gosti su serijom 5:0 do poluvremena smanjili na 48:43.

Široki je u nastavku po prvi puta poveo poenima Daria Drežnjaka s crte slobodnih bacanja 50:49, a kao što smo u uvodu rekli utakmica je prelomljena kod tog rezultata 54:54 kada je uslijedila širokobriješka serija 18:0.

T.J. Cromer je i ovog puta predvodio momčad Širokog s 23 poena i 5 skokova, Martin Junaković je također imao lijep debi u dresu ovoga kluba s 14 postignutih poena, dok je Mateo Drežnjak pridodao 12 poena.

Petar Dubelj je s 19 poena i 5 skokova predvodio momčad Studenta, Jelen Ross je uz 14 poena zabilježio po 4 skoka i asistencije, a Dejan Marković utakmicu završio s 13 poena i 6 skokova.

MOSTAR – Utakmica 21. kola Lige 11 Prvenstva BiH: SKK Student – HKK Široki 64:84 (28:24, 18:19, 8:18, 10:23)

SKK STUDENT: Ross 14, Cvitanović, Modrić, Marković 13, Vukadinović, Mikulić, Gudić 6, Barbarić, Dubelj 19, Jurković 12. Trener: Dženan Rahimić.

HKK ŠIROKI: Naletilić 2, Lončar 4, A. Planinić, Junaković 14, Cromer 23, Čolak 7, Zubac 6, Bošnjak, Karačić 9, M. Drežnjak 12, D. Drežnjak 7, Damjanović. Trener: Damir Vujanović.