Široki u zadnjoj minut izvukao bod protiv Gradine

Gradina iz Srebrenika nije uspjela ostvariti prvu pobjedu u BH Telecom Premijer ligi BiH. Na stadionu Goal u Orašju, gdje su bili formalni domaćini, Srebreničani su odigrali sa Širokim Brijegom 2:2 (1:0)

Prvi gol na utakmici djelo je Ermina Huseinbašić u 35. minuti utakmice. Njega je proigrao Katanec, a šut Huseinbašića je izblokirao Ješe. No, nogometaš Gradine je u drugom pokušaju bio precizniji i donio svom timu prijeko potrebno vodstvo.

Inače, prvu šansu na utakmici imao je Šilić, ali je golman Pirić bio na mjestu. Potom je Smajlović pogodio stativu, a na drugoj strani mu je uzvratio Šilić. Široki Brijeg je imao više loptu u posjedu, češće su bili pred šesnaestercom Gradine, ali je obrana tima Denisa Sadikovića organiziranom igrom spriječila kapitulaciju.

Prijetili su Šilić, Wagner i Ivanković, ali je mreža ostala netaknuta. U drugom dijelu Tosunović je bio u izglednoj prilici, ali je Ješe u posljednji trenutak spriječio da lopta ode u gol.

U finišu utakmice prava drama. Najprije je Kordić nakon kornera i povratne lopte Ješea u 83. minuti poravano na 1:1, da bi prednost domaćima vratio Turbić. Na centru je pogriješio Šilić, a iz kontranapada centrirao je Smajlović, dok je Turbić sa metar – dva postigao gol za novo vodstvo. U sudačkoj nadoknadi rezultat je poravnao Roskam, koji je lobovao domaćeg golmana, a stekao se dojam kako je izostala pravovremena reakcija “jedinice” Gradine.

Gradina tako ni u četvrtom domaćem okršaju nije stigla do pobjede. (SCsport.ba)