Široki u zadnjoj četvrtini slomio Zadrane (80:71)

U sjajnoj atmosferi na Pecari koju su stvorile dvije prijateljske navijačke skupine Tornado i Škripari igrala se vrhunska košarka. Zadar je veći dio utakmice kontrolirao igru i rezultat, no Široki je zadnju četvrtinu odigrao briljantno, stigao zaostatak od 14 poena i slavio veliku pobjedu 80:71.

Široki je na početku utakmice poveo 4:0, imao napad i za povećanje prednosti, no Zadrani su brzo uzvratili. U središtu zanimanja bio je u uvodnim minutama dvoboj braće Ramljak, starijegIvana u dresu Širokog i mlađeg Marka u dresu Zadrana. Marko je bio na početku uspješniji, a njegove dobre poteze i domaći navijači nagradili su pljeskom. U prvih deset minuta Zadar je vodio 15:19, no nije se činilo da je to velika prednost.

Međutim, naredne minute pokazale su probleme domaćina u organizaciji igre, a Zadrani su sve gradili na dobrim akcijama Romea Travisa i Chaissona S. Allena. Gosti su uglavnom prvo poluvrijeme završili s devet poena prednosti 28:37. Ona je ostvarena boljim šutom i s manje izgubljenih lopti. Darko Planinić s 12 poena i pet skokova bio je jedini zapažen domaći igrač, dok je na drugoj strani osim Travisa, koji je zabio 11 poena uz tri skoka imao više raspoloženih suigrača.

Treća četvrtina bila je opet u znaku Zadrana. Široki je bio bez ideje u napadu, a šut nije služio Ivana Ramljaka, Borisa BaraćaMarka Šutala i Josipa Bilinovca. Sve promašaje igrači u plavim dresovima znalački su kažnjavali i povećavali prednost iz minute u minutu. U 28. minuti Zadar je imao, činilo se tada, nedostižnih 43:57. U 29. minuti bilo je 46:59 i onda je domaća momčad krenula prema velikom preokretu. Prvo je Karlo Vragović zaključio treću četvrtinu tricom za 49:59.

Bivši igrač Zadra otvorio je i posljednju četvrtinu tricom. To je bio signal gledalištu da da se probudi i da urnebesnim navijanjem svojim košarkašima udahne dodatnu snagu. Krenuo je šut Vragovića i Šutala. Prednost gostiju se topila. Serijom 16:0 Široki je stigao do obećavajućih 60:59. Ušlo se opet u dramatičnu završnicu, bez kakve Široki i Zadar ne mogu. Ključni trenutak bio je nepune dvije minute prije kraja kad je kod vodstva Širokog 71:70 Franko Kaštropilpromašio dva bacanja, a Šutalo poentirao za 73:70.

U novom napadu Zadrana jedno je bacanje promašio i Travis, a Željko Šakić je pola minute prije kraja postavio 75:71 i slavlje 3.500 navijača je počelo. Tri ključna čovjeka u pobjedi Širokog bili su Šutalo s 23 poena i pet skokova, Planinić sa 16 poena i 10 skokova i Vragović sa 16 poena i dvije asistencije. Kod gostiju su prednjačili Travis s 24 poena i osam skokova i Allen s 11 poena i četiri skoka.