Široki u uzbudljivoj utakmici slavio na gostovanju kod Vogošće

HKK Široki je u susretu 12. kola Prvenstva BiH pobijedio momčad Vogošće rezultatom 73:76.

Vodeći na ljestvici su sjajno otvorili susret i odmah napravili seriju od 8:0. Igrala se brza košarka i prednost Širokog rasla je iz napada u napad, no pred kraj prve četvrtine igrači Danijela Jusupa su usporili i tako pružili priliku domaćima da dođu do izjednačenja 20:20.

Drugu četvrtinu bolje je otvorila momčad Vogošće koja je prvi put došla i do vodstva (25:20), ali Široki se brzo vratio i preselio prednost ponovno na svoju stranu koju je zadržao do kraja prvog poluvremena. Na odmor se otišlo rezultatom 36:44.

Prepoznatljivom brzom i rastrčanom igrom te dobrom obranom, Široki je u trećoj četvrtini nametnuo svoj ritam i lako dolazio do poena. U posljednji period igre gosti su tako ušli s prednošću od 11 razlike (54:65).

Posljednji period igre bio je vrlo uzbudljiv. Domaćini su prvo tri minute prije kraja uspjeli smanjiti zaostatak na -5 (65:70), pa su se Širokobriježani probudili i povećali prednost na 66:74, a onda je Vogošća pola minute prije kraja došla na pola koša zaostatka. Vogošća je imala napad možda i za pobjedu, ali u dramatičnoj završnici, pobjeda je pripala Širokom.

Najefikasniji u redovima Širokog bili su Dario Drežnjak s 21 i Ivan Karačić s 15 poena, dok se kod domaćih istaknuo Đorđe Mićić.